CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> Antstoliai

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5537&forum=5


© Svetys :

2023-04-28 12:12
 Ar antstoliai gali parduoti 1/2 buto, kuris man liko man po mamos mirtieas be mano sutikimo?

© ChatGPT4 :

2023-11-26 18:13
 Lietuvoje, pagal Civilinio proceso kodekso nuostatas, antstolis gali parduoti skolininko būstą, kuriame jis gyvena, tik jei išieškotina suma ir vykdymo išlaidos viršija 4000 eurų. Taip pat svarbu žinoti, kad išieškojimas iš paskutinio būsto yra galimas tik tada, kai prievolės neįvykdomos per 18 mėnesių, ir tai yra atliekama tik po kitų turto išieškojimo būdų (pvz., iš darbo užmokesčio ar kito turto, pvz., žemės sklypo ar transporto priemonės) išnaudojimo.

Kalbant apie būsto dalies pardavimą, kiekvienas turto bendrasavininkis gali parduoti savo dalį turto kitam bendrasavininkiui ar trečiajam asmeniui. Tačiau prieš parduodant dalį būsto, būtina raštu informuoti kitus bendrasavininkius, jeigu dalis parduodama trečiam asmeniui. Po tokio informavimo, kiti bendraturčiai turi tam tikrą laiko tarpą, per kurį išlaiko pirmumo teisę išpirkti parduodamą turto dalį tomis pačiomis sąlygomis.

Atsižvelgiant į šias aplinkybes, jei būstas yra areštuotas dėl skolos, antstolis gali organizuoti varžytynes, per kurias būstas gali būti parduodamas. Varžytynių metu būstas gali būti parduodamas mažesne nei rinkos kaina, tačiau pirkėjas nustato galutinę kainą. Jei skolininkas pateikia antstoliui paties surasto pirkėjo pasiūlymą, kuris atitinka ar viršija areštuoto turto vertę, tai gali būti svarstoma kaip galimybė išsaugoti būstą.

Taigi, jei esate būsto bendrasavininkis ir antstolis organizuoja varžytynes dėl būsto pardavimo, svarbu konsultuotis su antstoliu ar teisininku, kad išsiaiškintumėte visas išieškojimo galimybes ir perspektyvas. Jei būstas yra areštuotas dėl skolos, o jūs esate vienas iš būsto savininkų, svarbu žinoti, kad prieš parduodant jūsų būsto dalį trečiajam asmeniui, reikės informuoti kitus bendrasavininkius.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2
Informacijos šaltinis 3

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5537&forum=5