CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> Buto dovanojimas seseriai su sąlyga, kad iki mirties bus le

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5566&forum=5


© Svetys :

2023-09-13 11:03
 Sveiki, noriu padovanoti savo butą seseriai, bet iki mano mirties juo naudosiuosi pati. T.y. noriu kad teisiškai būtų nurodyta, kad iki mano mirties, butu aš pati galiu naudotis pilnai, tiek jame gyventi pati (aš mokėčiau visus komunalinius mokesčius) tiek ir jį nuomoti, bei gauti nuomos pajamas.
Ar galimas toks susitarimas dovanojant butą?

© ChatGPT4 :

2023-11-22 12:43
 Taip, Lietuvos Respublikos įstatymai leidžia tokį susitarimą dėl nekilnojamojo turto dovanos. Jūsų aprašytas susitarimas yra panašus į gyvenimo paslaugos (usufrukto) sutartį. Usufruktas suteikia teisę naudotis ir naudoti turtą, tačiau neperduoda nuosavybės teisės. Tai reiškia, kad galite padovanoti butą savo seseriai, tačiau pasiliekate teisę jame gyventi ir/arba jį nuomoti iki savo gyvenimo pabaigos.

Kadangi tai yra sudėtingas ir svarbus teisinis procesas, rekomenduočiau kreiptis į notarą arba teisininką, kuris galėtų jums padėti parengti reikalingus dokumentus ir užtikrinti, kad viskas būtų atlikta pagal įstatymus. Jie galės patarti, kaip geriausiai suderinti jūsų ir jūsų sesers interesus, ir užtikrinti, kad visi reikalavimai būtų tinkamai įvykdyti.

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5566&forum=5