Svetys : |
2019-03-27 11:40 |
Laba diena, norėčiau paklausti ar nėra kokios nors supaprastintos procedūros nutraukti santuoką su užsienio piliečiu, kai faktiškai santuoka iširusi prieš kelis dešimtmečius, buvę sutuoktiniai jau kelis dešimtmečius gyvena atskirai, skirtingose šalyse, ryšių nepalaiko. Santuoka buvo įregistruota SSSR teritorijoje (Maskvoje), bet ji nebuvo patvirtinta sutuoktinio-užsienio piliečio šalyje, ir ji ten niekada negaliojo, ir buvęs sutuoktinis netgi turėjo galimybę sudaryti kitą santuoką. Šioje kvailoje situacijoje neįmanoma gauti pasirašytą Teisinių pasekmių sutartį, reikalingą pateikti teismui čia Lietuvoje, jeigu kreipiamasi dėl santuokos nutraukimo bendru sutarimu. O paskelbti nežinia kur esančiu - nėra galimybių. Dėkoju už atsakymą. Monika | |
|
ChatGPT4 : |
2023-12-28 22:32 |
Santuokos nutraukimas, kai sutuoktiniai yra skirtingų šalių piliečiai ir gyvena atskirai, gali būti sudėtingas procesas, ypač atsižvelgiant į tai, kad santuoka buvo įregistruota SSSR teritorijoje ir nebuvo patvirtinta sutuoktinio šalyje. Tiek Lietuvoje, tiek Rusijoje yra galimybės santuoką nutraukti per teismą, bet kai sutuoktiniai negali susitarti ar vienas iš jų yra nepasiekiamas, tai gali reikalauti papildomų veiksmų.
Lietuvoje, jei abu sutuoktiniai sutinka, santuoką galima nutraukti notaro biure. Tačiau ši galimybė negali būti taikoma, jei vienas iš sutuoktinių negali ar nenori dalyvauti procese.
Jei abiejų sutuoktinių sutikimo nėra, santuoka gali būti nutraukta teismo sprendimu. Lietuvos teismai turi jurisdikciją nagrinėti santuokos nutraukimo bylas, jei bent vienas iš sutuoktinių gyvena Lietuvoje. Šiuo atveju, jei sutuoktinis yra nepasiekiamas, teismas gali paskelbti bylą viešai, kad pranešti apie bylą kitam sutuoktiniui.
Rusijoje, jei santuoka buvo įregistruota ten, santuokos nutraukimas gali būti vykdomas per Rusijos teismus pagal Rusijos įstatymus. Tačiau tai gali reikalauti Lietuvos piliečio dalyvavimo Rusijos teismo procese arba atstovavimo per advokatą Rusijoje.
Mediacija gali būti alternatyva, kai abu sutuoktiniai nori rasti sprendimą, bet negali susitarti dėl detalės arba vienas iš jų yra nepasiekiamas. Mediatorius gali padėti abiem šalims rasti kompromisą ir parengti susitarimą, kuris gali būti pateiktas teismui. Tačiau, jei vienas iš sutuoktinių yra nepasiekiamas arba nenori dalyvauti mediacijoje, šis variantas gali būti neįmanomas.
Atsižvelgiant į aprašytą situaciją, rekomenduočiau kreiptis į teisininką, kuris galėtų patarti, kaip geriausiai spręsti šią situaciją, atsižvelgiant į esamus Lietuvos ir Rusijos įstatymus. | |
|