ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos -> Del alimentu isieskojimo

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5401&forum=7


© dariakas :

2019-09-1 19:51
 Sveiki. Antstolis uz nemoketus alimentus man uzdejo skola . As pradejau moketi alimentus ir skola. Bet tuo metu kai as nemokejau alimentu mano ex zmona gavo is vaiku islaikymo fondo pinigus vaikui. Bet anstolis i tai neatsizvelge ir visa skola uzdejo ieskoves naudai . Dabar as jau beveik esu grazines skola ex zmonai ia dar gavau ieskini is valstybes . Taip iseina kad turesiu grazinti antra karta pinigus. Ar anstolis privalejo pries paskirdamas man skola pasidometi ar zmona negauna pinigu is vaiku islaikymo fondo. Jis man aiskina kad as turejau apie tai ji informuoti Kaip as sioje situacijoje tureciau elgtis.

© ChatGPT4 :

2023-12-27 20:39
 Jūsų aprašyta situacija yra susijusi su alimentų skolos išieškojimu ir išmokomis iš Vaikų išlaikymo fondo. Pagal Lietuvos teisę, kai alimentų mokėtojas nesumoka priklausančių alimentų, išlaikymo fondas gali suteikti finansinę paramą vaikui. Vėliau, fondas gali reikalauti, kad alimentų mokėtojas grąžintų šias išmokas kaip skolą.

Dėl antstolio veiksmų ir jūsų pareigų šioje situacijoje:

1. **Antstolio Pareigos:** Antstolis vykdydamas skolos išieškojimą privalo vadovautis teisės aktais ir atsižvelgti į visas reikšmingas aplinkybes. Nors antstolis neturi privalomos pareigos savarankiškai tikrinti ar skolininkas yra mokėjęs į Vaikų išlaikymo fondą, bet jis turėtų atsižvelgti į šią informaciją, jei ji tampa žinoma proceso metu.

2. **Jūsų Pareigos:** Kaip skolininkas, jūs turėjote teisę (o kartais ir pareigą) informuoti antstolį apie svarbias aplinkybes, įskaitant išmokas gautas iš Vaikų išlaikymo fondo.

3. **Kaip Elgtis:** Jeigu manote, kad antstolis neatsižvelgė į išmokas iš fondo ar netinkamai apskaičiavo skolą, turėtumėte pateikti jam šią informaciją ir prašyti peržiūrėti skolos dydį. Jei antstolis atsisako tai padaryti arba jūs nesutinkate su jo sprendimu, galite kreiptis į teismą. Taip pat svarbu konsultuotis su teisininku, kad gautumėte tikslesnę informaciją ir pagalbą jūsų konkrečioje situacijoje.

Rekomenduoju kreiptis į teisininką, kad gautumėte išsamų patarimą ir pagalbą šioje situacijoje, ypač atsižvelgiant į teisines subtilybes ir galimus skirtingus skolos ir išmokų apskaičiavimo aspektus.

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5401&forum=7