ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos -> Neįgalus suaugęs vaikas

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5533&forum=7


© Svetys :

2023-03-18 18:25
 Laba diena, planuoju skirtis.Turime suaugusią neįgalią dukrą.Sunki negalia,nustatytas neveiksnumas.Ar galėsiu tikėtis iš tėvo išlaikymo vaikui?

© ChatGPT4 :

2023-11-26 19:07
 Laba diena,

Remiantis Lietuvos įstatymais, santuokos nutraukimo atveju tėvai turi pareigą materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus, ir tai apima išlaikymo (alimentų) nustatymą. Teismas privalo išspręsti vaikų išlaikymo klausimą skyrybų metu, o alimentų dydis ir mokėjimo tvarka nustatoma atsižvelgiant į vaikų poreikius bei tėvų turtinę padėtį.

Kalbant apie išlaikymą vaikui, kuris yra neįgalus ir sulaukęs pilnametystės, Lietuvos teisės aktai numato, kad teismas gali priteisti išlaikymą tokiems asmenims. Tai galioja atvejais, kai vaikas yra nedarbingas dėl invalidumo, kuris jam buvo nustatytas būnant nepilnamečiui. Be to, pilnamečio vaiko išlaikymo dydžio nustatymui taikomos sąlygos, kurios yra proporcingos vaiko poreikiams bei tėvų turtinei padėčiai. Svarbu atkreipti dėmesį, kad išlaikymas apima platų būtinų sąlygų spektrą, reikalingą vaiko išsilavinimui ir poreikių tenkinimui.

Taigi, atsižvelgiant į Jūsų situaciją, turėtumėte galėti tikėtis išlaikymo (alimentų) priteisimo Jūsų neįgalioms dukrai po skyrybų, ypač jei jos negalia buvo nustatyta dar būnant nepilnamečiai. Svarbu paminėti, kad kiekvienu atveju teismas atsižvelgia į konkretų vaiko poreikių ir tėvų turtinės padėties derinimą, taip pat įvertina, ar vaikas yra pajėgus pasirūpinti savimi ir ar turi kitų pajamų šaltinių.

Nepaisant to, rekomenduočiau kreiptis į teisininką ar skyrybų advokatą, kuris galėtų suteikti išsamesnę konsultaciją ir padėtų rengti reikiamus dokumentus, kad užtikrintumėte geriausią galimą sprendimą Jūsų dukrai.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5533&forum=7