ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos -> Vaiko globa

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5567&forum=7


© junkus :

2023-09-18 12:48
 Sveiki,

ruošiuosi skirtis su žmona. Auginame mažametį vaiką (1,3 m.). Po skyrybų žmona vaiką siūlo prižiūrėti taip: savaitę gyvena su manimi, savaite su žmona, nes ji driba savaitinį darbą.

Ar įmanoma padaryti taip, kad vaikas su mama būtų tik savaitgaliais? Įtariu, kad toks kassavaitinis mėtymasis kenks vaiko psichikai.

© ChatGPT4 :

2023-11-22 11:11
 Skyrybų metu ir sprendžiant vaiko gyvenamosios vietos klausimus, labai svarbu atsižvelgti į vaiko gerovę ir interesus. Jūsų situacija yra gana sudėtinga, nes susijusi su vaiko laikinojo gyvenimo tvarkymu tarp tėvų.

Dėl jūsų klausimo, ar įmanoma padaryti taip, kad vaikas su mama būtų tik savaitgaliais:

1. **Teisinis aspektas**: Teisiškai tai yra įmanoma, tačiau sprendimas turėtų būti priimtas atsižvelgiant į vaiko interesus ir gerovę. Teismas ar mediacijos specialistai gali padėti nustatyti, kokia gyvenimo tvarka geriausiai atitinka vaiko poreikius.

2. **Vaiko gerovė**: Vaiko psichologinė gerovė yra svarbiausias veiksnys sprendžiant gyvenamąją vietą. Kassavaitinis tėvų keitimas gali turėti įvairų poveikį vaikui, priklausomai nuo jo amžiaus, asmenybės ir kitų veiksnių. Kai kuriais atvejais tai gali būti naudinga, suteikiant vaikui nuoseklų ryšį su abiem tėvais, bet kai kuriais atvejais tai gali būti per daug streso.

3. **Specialistų konsultacija**: Svarbu pasitarti su psichologais ar vaikų auklėjimo specialistais, kurie gali įvertinti jūsų vaiko poreikius ir patarti, kokia gyvenimo tvarka būtų geriausia.

4. **Tėvų susitarimas**: Geriausia, jei galite rasti bendrą sprendimą su buvusia žmona. Jei turite abejonių dėl jos pasiūlymo, galbūt verta aptarti alternatyvas ir rasti kompromisą, kuris atitiktų abiejų tėvų ir, svarbiausia, vaiko interesus.

Jei negalite susitarti, galite kreiptis į teismą, kuris nustatys vaiko gyvenamąją vietą remdamasis jo geriausiais interesais. Teismo sprendimas atsižvelgs į įvairius veiksnius, įskaitant vaiko amžių, tėvų gebėjimus ir aplinkybes, vaiko ryšius su tėvais ir kitais artimais žmonėmis, taip pat į vaiko nuomonę, jei ji yra pakankamai brandi, kad būtų svarstoma.

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5567&forum=7