ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos -> Dėl alimentų

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5575&forum=7


© begabas :

2023-10-3 11:52
 Sveiki,

prieš du metus buvau pripažintas dalinai nedarbingu. Teko savo noru išeiti iš darbo. Apie 10 metų esu išsiskyręs ir visą tą laiką sąžiningai laiku mokėjau teismo paskirtus alimentus sūnui, kuris gyvena su mama. Neseniai gavau iš antstolio laišką, kuriame iš manęs reikalaujama sumokėti skolą, susidariusią nuo 2008m. vidurio. Apie alimentų indeksaciją pirmą kartą sužinojau iš šio laiško. Patarkit prašau, ar žmogus, patekęs į tokią padėtį, turi kokias nors teises? Ar tik pareigas... išmanyti visus teisinius dokumentus, stebėti visus pakeitimus juose, pageidautina turėti teisinį išsilavinimą. Taip gaunasi, kad naudojantis kito žmogaus nepakankamu įstatymų išmanymu galima jį sužlugdyti? Buvusioji per antstolį reikalauja sumokėti sumą, kurios neturiu, nes jau antrus metus gyvenu iš invalidumo išmokos. Ką daryt tokiu atveju?

© ChatGPT4 :

2023-11-21 11:25
 Pagal Lietuvos teisę, alimentų indeksavimas yra svarbus procesas, kuris reguliuojamas kiekvienais metais, priklausomai nuo vidutinio darbo užmokesčio padidėjimo. Alimentų indeksavimas atliekamas siekiant atlyginti atlyginimų ir pragyvenimo išlaidų padidėjimą. 2023 m. alimentų indeksavimo norma buvo nustatyta 3.4% informacijos šaltinis 1.

Alimentų mokėtojas yra teisiškai įpareigotas taikyti šį indeksavimą net jei jo darbo užmokestis nepadidėjo arba išlaidos padidėjo. Jei indeksavimas nebus taikomas, buvęs partneris gali reikalauti susidariusios skolos sumos. Svarbu žinoti, kad jei alimentų mokėtojas neindeksuoja alimentų kasmet, buvęs partneris gali susigrąžinti indeksavimą iki penkerių metų atgalinformacijos šaltinis 2.

Atsižvelgiant į Jūsų padėtį, rekomenduotina kreiptis į teisininką, kuris galėtų išsamiai įvertinti Jūsų konkrečią situaciją, ypač atsižvelgiant į tai, kad esate dalinai nedarbingas ir gyvenate iš invalidumo išmokos. Teisininkas galėtų patarti, kaip geriausiai elgtis dėl alimentų skolos ir galbūt padėtų iš naujo įvertinti alimentų dydį atsižvelgiant į Jūsų finansinę padėtį.

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5575&forum=7