SOCIALINĖ PARAMA, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: SOCIALINĖ PARAMA, klausimai/atsakymai, diskusijos -> Socialinė parama studentui

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5541&forum=8


© imatas :

2023-07-3 14:33
 Sveiki,

esu studentas, man 19m. Gyvenu atskirai nuo tėvų, turto neturiu, nedirbu. Norėjau paklausti ar man priklauso kažkokia socialinė parama? Jei taip, tai kur turiu kreiptis?

Ačiū

© ChatGPT4 :

2023-11-26 16:50
 Kaip 19 metų studentas, gyvenantis atskirai nuo tėvų, turto neturintis ir nedirbantis, Jūs galite teikti prašymą socialinei stipendijai. Socialinė stipendija yra skiriama Lietuvos ir Lietuvoje veikiančių užsienio aukštųjų mokyklų pirmosios, antrosios, trečiosios pakopų, vientisųjų ir profesinių studijų studentams. Stipendijos dydis yra 6,5 BSI (bazinė socialinė išmoka), kas sudaro maždaug 318.50 € per mėnesį.

Taip pat yra piniginė socialinė parama, kuri skiriama nepasiturintiems bendrai gyvenantiems asmenims ir vieniems gyvenantiems asmenims. Ši parama apima socialinę pašalpą bei būsto šildymo išlaidų, geriamojo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijas.

Norint kreiptis dėl socialinės stipendijos, rekomenduojama pasinaudoti Elektroninių valdžios vartų portalu, kurį galima rasti adresu http://www.epaslaugos.lt/, http://www.evaldzia.lt/ arba http://www.govonline.lt/.

Dėl piniginės socialinės paramos kreiptis galima į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją arba vietos savivaldybę, kurioje gyvenate. Jei turite kokių nors klausimų apie šią paramą, galite pasinaudoti teisės aktų paieškos sistema arba kreiptis į ministeriją tiesiogiai.

Rekomenduoju susipažinti su tiksliomis teikimo sąlygomis ir terminais, taip pat su kitomis galimybėmis gauti finansinę paramą studijoms ar gyvenimo išlaidoms padengti.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2
Informacijos šaltinis 3

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5541&forum=8