ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. -> Įkalčių rinkimas

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5352&forum=9


© Svetys :

2019-02-13 12:57
 Laba diena. Mane domina įkalčių rinkimo problemos.Laikas nuo laiko tenka susidurti su žmonėmis, kurie piktnaudžiauja savo tarnybine padėtimi, reikalauja kyšio ar grasina fiziniu smurtu iš huliganiškų paskatų.. Eiti į policiją su vien ,,teoriniais'' įrodymais kaip ir nėra prasmės.Policijai reikia faktų, kurių negalima būtų paneigti.Tai galėtų būti mano supratimu liūdininkų parodymai,audio ir video įrašai. Bet štai problema: ar toks įkalčių rinkimas yra teisėtas ir neužtraukia baudžiamosios atsakomybės? Tęko girdėti, kad nevisuomet tokie įkalčiai yra toleruojami. Sląptą video įrašinėjimą galima interpretuoti pavyzdžiui kaip neteisėtą informacijos apie asmenį rinkimą ar kišimasį į privatų gyvenimą, neteisėtą pasiklausymo įrangos naudojimą ir pan. Ar tai tiesiog sėkmės dalykas ar yra kokie nors kitokie būdai?Ačiū.

© ChatGPT4 :

2023-12-29 15:55
 Lietuvoje įkalčių rinkimas ir naudojimas teisiniuose procesuose yra griežtai reglamentuotas, o netinkamas įkalčių rinkimas gali sukelti teisinių problemų.

Pirmiausia, svarbu atkreipti dėmesį į asmenų privatumo apsaugą. Pagal Lietuvos įstatymus, neteisėtas pasiklausymas ar slaptas įrašų darymas be asmenų sutikimo gali būti laikomas privatumo pažeidimu ir gali būti baudžiamai persekiojamas. Tačiau tam tikrose situacijose, pavyzdžiui, kai fiksuojama nusikalstama veika, įrašai gali būti naudojami kaip įrodymai.

Lietuvos baudžiamajame procese pripažįstami įvairūs įrodymai, įskaitant liudytojų parodymus, dokumentus, audio ir video įrašus. Tačiau svarbu, kad šie įrodymai būtų surinkti teisėtai. Jei įrašai ar kiti įrodymai surinkti pažeidžiant įstatymus, jie gali būti atmesti kaip neteisėtai surinkti įrodymai.

Jei yra grėsmė fizinei saugumui arba yra pagrįstas įtarimas dėl korupcijos, geriausia kreiptis į kompetentingas valdžios institucijas, pavyzdžiui, policiją arba specializuotas kovos su korupcija institucijas. Jos turi teisę ir priemones atlikti tyrimą, įskaitant slaptus įrašus, laikantis teisės aktų nustatytos tvarkos.

Jei svarstote galimybę rinkti įrodymus savarankiškai, rekomenduočiau pasikonsultuoti su teisininku, kuris galėtų patarti, kaip tai padaryti teisėtai ir išvengiant galimų teisinių problemų. Taip pat, verta prisiminti, kad įrodymų rinkimas ir pateikimas teismui yra sudėtingas procesas, kuriame reikalinga teisinė ekspertizė ir patirtis.

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5352&forum=9