ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. -> Senos administracines baudos

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5489&forum=9


© Svetys :

2022-04-10 23:24
 Sveiki
20metu kaip turiu baudas. Jau apie 7metai kai antstolis ju neiesko ir per ta laika nepaeme nei cento.
Ar realu panaikinti sias baudas?ir kaip pradeti ,kur kreiptis?.
Su pagarba linas
Aciu

© ChatGPT4 :

2023-12-6 15:40
 Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, administracinių nuobaudų vykdymo senaties terminai yra griežtai reglamentuoti.

1. **Nutarimų dėl administracinių nuobaudų vykdymo senatis**: Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 672 straipsnį, negali būti vykdomas nutarimas skirti administracinę nuobaudą, jeigu jis nebuvo perduotas vykdyti per tris mėnesius nuo priėmimo dienos. Taip pat, jeigu nutarimas skirti administracinę nuobaudą yra apskųstas, termino eiga sustabdoma iki skundo išnagrinėjimo. Nutarimo skirti baudą priverstinio vykdymo senaties terminas yra penkeri metai nuo šio kodekso 675 straipsnio 2 dalyje nustatyto termino pabaigos arba nuo išdėstymo termino pabaigos, jeigu buvo taikytas išdėstymas.

2. **Baudžiamojo kodekso nuostatos**: Baudžiamojo kodekso 96 straipsnio 1 dalis nustato, kad apkaltinamasis nuosprendis nevykdomas, jei jis nebuvo įvykdytas per dvejus metus, kai paskirta bausmė už baudžiamąjį nusižengimą. Be to, jeigu nuteistasis po nuosprendžio įsiteisėjimo vengia atlikti bausmę, senaties eiga sustoja.

3. **Valstybinės mokesčių inspekcijos veiksmų senaties terminai**: VMI taip pat reglamentuoja mokestinių nepriemokų išieškojimo senaties terminus, kurie yra 5 metai. Šis terminas pradedamas skaičiuoti nuo teisės priverstinai išieškoti mokestį atsiradimo dienos.

Ši informacija rodo, kad yra skirtingi senaties terminai priklausomai nuo baudos pobūdžio ir administracinio ar baudžiamojo proceso konteksto. Jeigu turite konkrečią situaciją, kurioje norite sužinoti, kaip taikomi šie terminai, rekomenduočiau kreiptis į teisininką, kuris galėtų suteikti tikslesnę ir individualią konsultaciją.Informacijos šaltinis 1Informacijos šaltinis 2

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5489&forum=9