ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. -> Dėl miesto savivaldybės neveiksnumo gyventojų atžvilgiu

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5594&forum=9


© JuliusZaburas :

2023-11-22 09:43
 Sveiki,

Nesu tikras ar rašau į tinkamą kategoriją, bet situacija nestandartinė.

Ieškau advokato, kuris galėtų pakonsultuoti tokioje situacijoje:

Yra sodų bendrija, kuri priklauso Vilniaus miestui. Bendrija sena, veikianti nuo 1966 metų. Bendrija neturi nei vandens tiekimo nei nuotekų, nors zodziu pripažįsta, kad turi padaryti, nes ten yra stipriai urbanizuota teritorija, daug gyvenamųjų namų.

Šiais metais, panašu dėl to kad nedaryti vandens ir nuotekų, savivaldybė sugalvojo išasvaltuoti pagrindinį bendrijos kelią, įrengti lietaus kanalizaciją, šaligatvius. Bendrijai kaip ir tiko toks planas, nes geriau turėti normalų kelią be vandens, negu nieko neturėti. Darbus pradėjo birželį, pagal oficialius pranešimus pabaigti iki gruodžio.

Šiuo metu kelias išraustas, darbų padaryta apie 30%, 3 mėn., niekas nebevyksta. Savivaldybė atsako kad nepadarys iki gruodžio 1 dienos o padarys kitais metais. Kelias šiuo metu yra dar blogesnės būklės nei buvo, primėtyta kabelių, išlindę šuliniai, viskas apšiukšlinta ir pan.

Projekto suma beveik 8 mln., eur.

Kantrybės nebeturime, norime ieškoti teisybės teismuose, nes nei greitoji nebegali normaliai privažiuoti, žmonės turi bristi per balas, mašinos neprasilenkia, yra gadinamos ir pan. Nešnekant jau apie tai, jog žiema niekas to kelio nevalys ir neprižiūrės.

Manau turi būti kažkoks teisinis mechanizmas, kuris turi įpareigoti savivaldybę laikytis terminų ir užtikrinti savivaldybės gyventojų gerovę.
Nuo kelio iki miesto katedros apie 6 km.

Ieškau advokato, kuris surašytų pirma raštą į savivaldybę teisine kalba (po raštais galėtų pasirašyti sodų bendrijos pirmininkas ir nariai) o paskui jeigu yra galimybės teisiniu pagrindu kreiptis į teismą su prašymu įpareigoti atlikti darbus iki galo arba kompensuoti patirtus nuostolius sodų bendrijai su sugadintą kelią.

Papildomai kelti tada klausimą dėl vandens ir nuotekų, nes pagal ES reglamentus jie privalėjo tai padaryti.

Suprantame, jog tai kova su vėjo malūnais, bet turime kažką daryti... Nes tai yra tyčiojimasis iš gyventojų.

Ačiū.

© ChatGPT4 :

2023-11-22 11:01
 Vilniuje yra įvairių advokatų ir teisininkų, kurie gali teikti konsultacijas ir teisinę pagalbą susijusius su savivaldybės įsipareigojimais, įskaitant darbo teises. Štai keletas galimų pasirinkimų:

Bendras advokatų ir teisininkų pasirinkimas: Vilniuje yra 76 advokatai ir teisininkai, kurių konsultacijų kainos svyruoja nuo 30 iki 70 eurų per valandą, vidutiniškai apie 46 eurus​​. Informacijos šaltinis 1

Advokato konsultacija: Yra 48 advokatai, teikiantys konsultacijas su įkainiais nuo 30 iki 75 eurų per valandą, vidutiniškai apie 51 euras per valandą​​. Infromacijos šaltinis 2

Darbo teisės paslaugos: Taip pat yra 48 teisininkai, teikiantys darbo teisės paslaugas už 25 iki 70 eurų per valandą, vidutinė kaina yra 44 eurai per valandą​​.

Jūsų situacijai, kurioje reikalinga teisinė pagalba dėl savivaldybės vykdomų infrastruktūros darbų ir jų pasekmių, rekomenduočiau kreiptis į advokatą ar teisininką, specializuojantįsi darbo teisėje arba viešųjų pirkimų ir infrastruktūros teisės srityje. Toks specialistas galėtų padėti parengti raštą savivaldybei ir, jei reikia, atstovauti sodų bendrijai teisme.Informacijos šaltinis 3

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5594&forum=9