ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. -> Konfliktas

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5599&forum=9


© luomas :

2023-12-13 15:48
 Sveiki,

kokia bauda/bausmė laukia pagal šią situaciją:

Susiginčyjau su vienu žmogum (abu buvom neblaivūs), tada jis pradėjo fiziškai prie manęs kabinėtis (žnaibyti ausį, tampyti uz nosies, ir pan.). Pradėjo mane žeminti stebint kitiems asmenims. Iš pradžių aš ignoravau jo tokius veiksmus su šypsena, bet poto nebeišlaikė kantrybė ir daviau jam smūgį į galvą (nosį). Kiti žmonės greit įsikišo ir neleido įvykti muštynėms.

Buvo atvažiavusi policija, bet aš jau buvau pasišalinęs iš įvykio vietos.

Ar aš esu kaltas šioje situacijoje dėl savo veiksmų ? Ar gresia man baudžiamoji atsakomybė?

© ChatGPT4 :

2023-12-14 09:24
 baudžiamojon atsakomybėn. Panašioje byloje Lietuvoje asmuo, kuris trenkė kitam asmeniui per galvą degtinės buteliu, buvo nuteistas laisvės apribojimo bausme 6 mėnesių trukmės ir privalėjo atlyginti neturtinę bei turtinę žalą nukentėjusiajam bei ligoninei. Svarbu paminėti, kad bausmės dydis ir pobūdis gali skirtis atsižvelgiant į įvairias aplinkybes, tokius kaip kaltės pripažinimas, anksčiau neteistumas, ir pan​​.

Švelninančios aplinkybės, kurios gali turėti įtakos bausmės sumažinimui ar atleidimui, paprastai apima kaltės pripažinimą, nukentėjusiajam padarytos žalos atlyginimą iki teismo nuosprendžio, anksčiau neteistumą, socialinį prisitaikymą (pavyzdžiui, nuolatinį darbą), bei kitas asmenines aplinkybes, kurios parodo kaltinamojo atsakomybę už savo veiksmus. Taip pat svarbi yra nuoširdi gaila ir noras atlyginti padarytą žalą. Teismas gali atsižvelgti į šias aplinkybes sprendžiant bausmės dydį ar pobūdį.

Informacijos šaltinis

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5599&forum=9