CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Antstoliai 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#14195: Svečiai
#1: Vartotojai
#5720: Registruoti vartotojai

# Milian


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Antstoliai


  
  Atspausdinti temą 

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Lietuvoje, pagal Civilinio proceso kodekso nuostatas, antstolis gali parduoti skolininko būstą, kuriame jis gyvena, tik jei išieškotina suma ir vykdymo išlaidos viršija 4000 eurų. Taip pat svarbu žinoti, kad išieškojimas iš paskutinio būsto yra galimas tik tada, kai prievolės neįvykdomos per 18 mėnesių, ir tai yra atliekama tik po kitų turto išieškojimo būdų (pvz., iš darbo užmokesčio ar kito turto, pvz., žemės sklypo ar transporto priemonės) išnaudojimo.

Kalbant apie būsto dalies pardavimą, kiekvienas turto bendrasavininkis gali parduoti savo dalį turto kitam bendrasavininkiui ar trečiajam asmeniui. Tačiau prieš parduodant dalį būsto, būtina raštu informuoti kitus bendrasavininkius, jeigu dalis parduodama trečiam asmeniui. Po tokio informavimo, kiti bendraturčiai turi tam tikrą laiko tarpą, per kurį išlaiko pirmumo teisę išpirkti parduodamą turto dalį tomis pačiomis sąlygomis.

Atsižvelgiant į šias aplinkybes, jei būstas yra areštuotas dėl skolos, antstolis gali organizuoti varžytynes, per kurias būstas gali būti parduodamas. Varžytynių metu būstas gali būti parduodamas mažesne nei rinkos kaina, tačiau pirkėjas nustato galutinę kainą. Jei skolininkas pateikia antstoliui paties surasto pirkėjo pasiūlymą, kuris atitinka ar viršija areštuoto turto vertę, tai gali būti svarstoma kaip galimybė išsaugoti būstą.

Taigi, jei esate būsto bendrasavininkis ir antstolis organizuoja varžytynes dėl būsto pardavimo, svarbu konsultuotis su antstoliu ar teisininku, kad išsiaiškintumėte visas išieškojimo galimybes ir perspektyvas. Jei būstas yra areštuotas dėl skolos, o jūs esate vienas iš būsto savininkų, svarbu žinoti, kad prieš parduodant jūsų būsto dalį trečiajam asmeniui, reikės informuoti kitus bendrasavininkius.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2
Informacijos šaltinis 3


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»26.11.23 - 18:13 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.48685 sekundės -