ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : Skyrybos, turto dalybos 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#7920: Svečiai
#1: Vartotojai
#5720: Registruoti vartotojai

# Milian


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  Skyrybos, turto dalybos


  
  Atspausdinti temą 

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Nekilnojamojo turto dalybos tarp buvusių sutuoktinių atveju svarbu atsižvelgti į Lietuvos Respublikos civilinio kodekso ir teismų praktiką. Civiliniame kodekse nustatyti bendro sutuoktinių turto dalybos principai, tačiau jame tiesiogiai nenustatytas senaties terminas nekilnojamojo turto dalyboms po skyrybų.

Nekilnojamo turto, įregistruoto vieno sutuoktinio vardu, atveju, svarbu nustatyti, ar turtas įgytas santuokoje ir ar jis laikytinas bendru sutuoktinių turtu. Jei turtas įgytas santuokos metu ir nebuvo išimtis (pvz., paveldėtas ar gautas kaip dovanų), jis paprastai laikomas bendru sutuoktinių turtu.

Kol nekilnojamojo turto dalybos neįvyksta, jis tebėra bendras sutuoktinių turtas. Tai reiškia, kad be turto dalybos proceso negalima vienareikšmiškai teigti, kokia dalis turto priklauso kiekvienam buvusiam sutuoktiniui.

Dėl palikimo klausimo, jei turto dalybos nebuvo atliktos, teisiškai turtas vis dar laikomas bendru sutuoktinių turtu. Tai reiškia, kad palikti testamentu galima tik savo dalį bendrame turte. Tačiau, jei neįmanoma nustatyti konkretaus turto dalybos, tai gali sukelti teisines komplikacijas.

Teisinėje praktikoje kiekviena situacija vertinama individualiai, atsižvelgiant į visas aplinkybes. Norint gauti tikslesnę informaciją ir teisinę konsultaciją, rekomenduočiau kreiptis į teisininką, kuris galėtų išsamiau išnagrinėti konkrečią situaciją.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»27.12.23 - 23:42 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.34124 sekundės -