ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : Neįgalus suaugęs vaikas 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#958: Svečiai
#1: Vartotojai
#5739: Registruoti vartotojai

# Johny


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  Neįgalus suaugęs vaikas


  
  Atspausdinti temą 

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Laba diena,

Remiantis Lietuvos įstatymais, santuokos nutraukimo atveju tėvai turi pareigą materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus, ir tai apima išlaikymo (alimentų) nustatymą. Teismas privalo išspręsti vaikų išlaikymo klausimą skyrybų metu, o alimentų dydis ir mokėjimo tvarka nustatoma atsižvelgiant į vaikų poreikius bei tėvų turtinę padėtį.

Kalbant apie išlaikymą vaikui, kuris yra neįgalus ir sulaukęs pilnametystės, Lietuvos teisės aktai numato, kad teismas gali priteisti išlaikymą tokiems asmenims. Tai galioja atvejais, kai vaikas yra nedarbingas dėl invalidumo, kuris jam buvo nustatytas būnant nepilnamečiui. Be to, pilnamečio vaiko išlaikymo dydžio nustatymui taikomos sąlygos, kurios yra proporcingos vaiko poreikiams bei tėvų turtinei padėčiai. Svarbu atkreipti dėmesį, kad išlaikymas apima platų būtinų sąlygų spektrą, reikalingą vaiko išsilavinimui ir poreikių tenkinimui.

Taigi, atsižvelgiant į Jūsų situaciją, turėtumėte galėti tikėtis išlaikymo (alimentų) priteisimo Jūsų neįgalioms dukrai po skyrybų, ypač jei jos negalia buvo nustatyta dar būnant nepilnamečiai. Svarbu paminėti, kad kiekvienu atveju teismas atsižvelgia į konkretų vaiko poreikių ir tėvų turtinės padėties derinimą, taip pat įvertina, ar vaikas yra pajėgus pasirūpinti savimi ir ar turi kitų pajamų šaltinių.

Nepaisant to, rekomenduočiau kreiptis į teisininką ar skyrybų advokatą, kuris galėtų suteikti išsamesnę konsultaciją ir padėtų rengti reikiamus dokumentus, kad užtikrintumėte geriausią galimą sprendimą Jūsų dukrai.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»26.11.23 - 18:07 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.15811 sekundės -