Pasiūlymai ir pastebėjimai : Užduok klausimą : Smurtas artimoje aplinkoje 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#14134: Svečiai
#1: Vartotojai
#5720: Registruoti vartotojai

# Milian


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Pasiūlymai ir pastebėjimai

     ≡  Smurtas artimoje aplinkoje


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Buvo nutrauktas ikiteisminis tyrimas del mano melagingu parodymu tyrejai,ar gali jis vel buti atnaujintas.Ar as pati negauciau teistuma uz melagingus parodymus ?
»07.04.18 - 22:12

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Jeigu ikiteisminis tyrimas dėl melagingų parodymų buvo nutrauktas, tai ne visada reiškia, kad jis negali būti atnaujintas. Yra keletas aplinkybių, kai ikiteisminis tyrimas gali būti atnaujintas:

1. Jeigu paaiškėja naujos reikšmingos aplinkybės ar įrodymai, kurie nebuvo žinomi arba negalėjo būti žinomi prieš tai.
2. Jeigu ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai nusikalstamai piktnaudžiavo savo pareigomis, tai taip pat gali būti pagrindas atnaujinti tyrimą.

Dėl patraukimo baudžiamojon atsakomybėn už melagingus parodymus, svarbu žinoti, kad baudžiamoji atsakomybė už melagingus parodymus gali būti taikoma, jeigu asmuo sąmoningai nurodė neteisingą informaciją arba nutylėjo svarbias aplinkybes, kurios yra susijusios su byla. Tačiau, jeigu asmuo klaidingai pranešė informaciją, būdamas įsitikinęs, kad ji yra teisinga, tai nelaikoma baudžiamosios atsakomybės pagrindu.

Be to, svarbu, kad ikiteisminio tyrimo metu asmuo būtų buvęs aiškiai informuotas apie baudžiamąją atsakomybę už melagingus parodymus ir tai būtų užfiksuota raštu. Asmenys, kurie pagal Baudžiamojo proceso kodekso 78 straipsnį negali būti apklausiami kaip liudytojai dėl jų fizinės ar psichinės sveikatos būklės, taip pat neatsako už melagingus parodymus.

Visada svarbu atminti, kad kiekviena situacija yra individuali, todėl patartina kreiptis į teisės specialistus, norint gauti tikslesnę informaciją ir konsultaciją konkrečiu atveju.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»30.12.23 - 00:13 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.61982 sekundės -