SOCIALINĖ PARAMA, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : Globa-rupyba 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#1476: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » SOCIALINĖ PARAMA, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  Globa-rupyba


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








Laba diena, aš prižiūrimų mamą,ji po insulto iš dalies neveiksni,gavo antro laipsnio slaugą.Aš negaliu išeiti dirbti,nes reikalinga priežiūra. Pasiskaičiau kad įteisint globą reikia pereiti psichiatrus,kad "padaryti"visiškai neveiksnia aš taip nenoriu. Ar yra koks nors humaniškas būdas įteisint motinos globą ir kad man nuo motinos priežiūros eitų stažas. Kokių reikia dokumentų,mama slaugą gavo neterminuota. Iš anksto dėkoju už atsakymą.
»01.07.21 - 17:35

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Pagal pateiktą informaciją, Marijampolės apylinkės teismo teisėja Rūta Gustienė paaiškina, kad dažnai yra painiojamos globos ir rūpybos sąvokos. Ji pabrėžia, kad globa yra labiau teisinė sąvoka, nustatoma teismo sprendimu neveiksniam asmeniui. Tai skiriasi nuo rūpybos, kuri nustatoma asmeniui, negalinčiam dėl fizinės sveikatos būklės savarankiškai įgyvendinti savo teisių ir atlikti pareigų. Rūpintojas paskiriamas pareiškėjo prašymu.

Teisėja taip pat pabrėžia, kad civilinis veiksnumas ar veiksnumas negali būti apribotas kitaip, kaip tik įstatymų nustatytais pagrindais ir tvarka. Fizinis asmuo, kuris dėl psichikos ir elgesio sutrikimo negali suprasti savo veiksmų tam tikroje srityje reikšmės ar jų valdyti, gali būti teismo tvarka pripažintas neveiksniu toje srityje. Tokiu atveju yra nustatoma globa. Taip pat yra galimybė, kad fizinis asmuo dėl psichikos ir elgesio sutrikimo iš dalies negali suprasti savo veiksmų tam tikroje srityje reikšmės ar jų valdyti, ir tokiu atveju teismas gali nustatyti rūpybą šioje srityje.

Neveiksnumo ar riboto veiksnumo nustatymo kriterijai yra medicininis (asmens psichinė liga ar proto negalia, nustatyta arba patvirtinta teismo psichiatrijos ekspertizės metu) ir juridinis (psichinės ligos ar proto negalios nulemtas asmens negalėjimas ar dalinis negalėjimas suprasti savo veiksmų reikšmės ar jų valdyti).

Teisėja Gustienė taip pat pabrėžia, kad nuspręsti globoti neveiksnų asmenį ar rūpintis neįgaliu asmeniu yra atsakingas ir sunkus darbas, reikalaujantis pasiaukojimo, nuoširdumo ir supratimo. Ji ragina asmenis, susiduriančius su panašiomis situacijomis, gerai apsvarstyti savo galimybes ir pasiryžimą prieš kreipiantis į teismą dėl globos, rūpybos ar turto administratoriaus skyrimo.

Nuo 2020 m. Lietuvoje asmenys, slaugantys ar prižiūrintys namuose negalią turinčius asmenis, gali būti draudžiami pensijų ir nedarbo socialiniu draudimu valstybės lėšomis. Tačiau tai galioja tik jei asmuo neturi draudžiamųjų pajamų arba jos mažesnės nei minimalioji mėnesinė alga, ir jei jis nėra sulaukęs senatvės pensijos amžiaus. Taip pat asmuo neturi gauti valstybinės socialinio draudimo pensijos, išskyrus našlių pensiją, valstybinės pensijos, šalpos pensijos, ar socialinės pensijos už invalidų slaugą namuose. Asmenims, atitinkantiems šias sąlygas, reikia pateikti prašymą „Sodrai“ su reikalingais dokumentais​​.

Ši informacija gali būti naudinga Jūsų atveju, atsižvelgiant į motinos būklę ir poreikius, taip pat į Jūsų galimybes ir norą ją prižiūrėti. Jei svarstote kreiptis dėl globos ar rūpybos, rekomenduočiau konsultuotis su teisininku arba atitinkamais specialistais, kad gautumėte tikslesnę informaciją ir patarimus, atsižvelgiant į Jūsų asmeninę situaciją.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»14.12.23 - 11:49 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.26851 sekundės -