Daiktinė teisė : Užduok klausimą : svetimas pastatas mano žemėje 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#2377: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Daiktinė teisė

     ≡  svetimas pastatas mano žemėje


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








Ant mano žemės sklypo (žem.ūkio paskirties +nac.parkas+kaimo vietovei), stovi man nepriklausantis ūkinis pastatas, kuris buvo privatizuotas iš valstybinės istaigos fiz.asmeniu,vėliau 2000m. parduotas ir 2008m. registrotas. Staiga sužinojau kad, savininkas po savo pastato formuoja sklypa. Servitutą jam taip suteikti nenoriu.. Pasidomejusi man paaiškino, kad - ”jei pastato savininkas kreipsis į teismą, pagal įstatymą jam bus suteikta tokia galimybė”.t.y-suformuoti sklypą po jam priklausančiui ūkiniui pastatui ant man priklausančios žemės.
KĄ GALIU PADARYTI,KUR KREIPTIS?
1. Kad, užkirsti kelia sklypo formavimui po ūkinio pastato ant mano žemės?
2. Ar imanoma panaikinti registracija to pastato?
3. Ar galiu ir kaip, išieškoti iš to žmogaus kompensaciją arba nuomos mokestį, dėl svetimo pastato ant mano žemės?
»25.11.10 - 22:34

§Nerija # 2
Mėgstantis(-i) padėti
Mėgstantis(-i) padėti

Nerija





Žemės sklypas po pastatu negali būti suformuotas, tčiau pastato savininkas gali nusistatyti servitutą, t.y. kad galėtų prie pastato patekti. Tkiu atveju negali būti suformutas sklypas po pastatu, nustatytas tik servitutas keliui iki pastato ir aplink pastatą ne daugiau kaip metras. Servitutas gali būti tiek atlygintinis, tien ne. Kaip suprantu Jūs šį žemės sklypą įgijote atkurus nuosavybės teises, todėl reikia žiūrėti į pirminius dokumentus: ar šis pastatas buvo anksčiau (iki nuosavybės teisų atkūrimo, ar viršininko administracijos sprendime dėl nuosavybės teisių atkūrimo nebuvo numatytas servitutas. Bet o iki 2001-07-01 galiojusiame CK buvo nustatyta, kad pirkimo-pardavimo sutartis turi būti įregistruota viešame registre per tris mėnesius, todėl čia reikėtų aiškintis kokiu būdu ši sutartis įregistruota po aštuonių metų.
»27.11.10 - 00:07 Anketa

Svetys # 3








Super!!
Daug esu perejusi kabinetų ir biurokratijos slenksčių. Bet toki išsamų ir konkretų atsakimą, per minimum informacijos gavau PIRMĄ kartą. Norėjau paklausti, kiek kainuotu Jūsų paslaugos konkrecčiam atvejui užsiimti? Nors dalinai,ten kur negalesiu pramušti biurokratizmo sieną. Žodžiu, kaip nors aptarti bendradarbiavimo sąlygas.,oficaliai arba ne..
Kolkas norėsiu užduoti dar keleta klausimų...
»28.11.10 - 14:16

Svetys # 4








Taip,tas pastatas buvo iki nuosavybės teisių atkurimo. Gal kiek smulkiau apie visa tai.
Valstybinė įstaiga veterinarinė stotis pastatė tą pastatą,maždaug 1960m. be jokių dokumentų,tesiog triušiams ir šienui laikyti. Jokių proektų ir t.t nebuvo. Vėliau, šios įstaigos darbuotojas ji privatizavo.
Pirminem abrise nurodyta viskas,išskyrus ši pastatą. Žemetvarkoje man teigia, kad tai klaida. Bet kaip galima nepastebėti pastato beveik 100kv.m užstatymo ploto.
Nors abrisas ir kiti pradiniai dokumentai mano sklypo 2005 metų, bet apie nuosavybės teisę i šį sklypą sužinojau žymiai anksčiau,dar iki 2000metų. (kai pastato pirkimo-pardavimo sutartis sudaryta 2000,09,18.
1,Sustojau tes to, nes nežinau kur galiu pareikalauti,iš kokiu archyvų,apie registracija, arba kitą pirminį įrašą kad šis sklypas priklausys mums.
2,Registro centras į mano užklausą nurodė: įregistravimo pagrindas Pirkimo-pardavimo sutartis 2000-09-18
nežinau kur kreiptis toliau. Nes ir anksčiau įtarinėjau, kad šitoje vietoje kažkas ne taip.
3.Ir jei pateikti ieškinį dėl nuomos,nuo ko reiketu pradėti..?
išanksto Ačiu....
»28.11.10 - 16:09

§Nerija # 5
Mėgstantis(-i) padėti
Mėgstantis(-i) padėti

Nerija





Tai, kad kalba ėjo ne apie nuomą, o servitutą.
Duomenis apie tai, kad šis žemės sklypas priklauso Jums gausite VĮ Regisatrų centre, o kad jį buvo planuojama Jums paskirti - žemės atkūrimo byloje, kuri ankčiau buvo Žemėtvarkos skyriuose, o po atkūrimo turėtų būti archyve, tik reiktų pasidomėti kas tą arcyvą perėmė iš apskričių (manyčiau, kad Nacionalinė žemės tarnyba).
kad pateikti ieškinį dėl servituto, tai reiktų pirmiausia visus dokumentus susirinkti. Ar turimų dokumentų pakaks, turėtų įvertinti advokatas (advokato padėjėjas), manau, kad pati ieškinio nesurašysite.
Kaip nurodžiau, pirmiau pasidomėkite kokiu pagrindu VĮ Registrų centras po 8 metų įregistravo statinį. Galvoju, kad čia pirmiausia reikėtų pasiginčyti. Nežinau ko klausėte VĮ Registrų centro, todėl jų atsakymo negaliu komentuoti.
»29.11.10 - 16:29 Anketa

§Carramidami # 6
Naujokas
Naujokas

Carramidami





Sveiki, sena tema, bet atgaivinu. Pas mus panaši situacija:
Paveldėjome žemę, kurioje stovi svetimas pastatas. Tas pastatas kažkada priklausė proseneliui, bet kolūkio laikais buvo nacionalizuotas. Jo savininkas buvo žemės ūkio bendrovė, kuriai bankrutavus pastatas buvo išdalintas pajininkams. Pastatas visiškai nenaudojamas, begriūnantis, avarinės būklės. Dabar sužinom, kad paveldėtojai susitvarkė paveldėjimą - yra apie 20 savininkų. 30 metų nežinojome kam tas pastatas priklauso.
Kadangi pastatas geroje vietoje (netoli mums nuosavybės teise priklausantis ežeras, tačiau aplink pastatą ir po juo vien mūsų žemė), įtariame, kad gali pradėti rekonstrukciją. Ar turi teisę, jei pastatas stovi svetimoje žemėje? Mes, žinoma, nenorime, kad viduryje mūsų sklypo gyventų svetimi žmonės. Kokios mūsų teisės? Atsižvelgiant į tai, kad pastatas avarinės būklės, ar galime reikalauti jį nugriauti? Jei jie norės nuomotis žemę - ar privalome nuomoti?
Ačiū už atsakymus ar informaciją kur kreiptis šiais klausimais.
»30.07.21 - 12:13 Anketa

§avouch # 7
Naujokas
Naujokas

avouch





aktuali info. <a href="https://advokatas9.lt/advokatas-klaipedoje/" title="advokato pagalba">advokato pagalba</a>
»30.09.21 - 07:49 Anketa Aplankyti tinklapį

§avouch # 8
Naujokas
Naujokas

avouch





aktuali info. https://advokatas9.lt

[ Redaguotas avouch 30.09.2021 - 07:55 ]
»30.09.21 - 07:55 Anketa Aplankyti tinklapį

§avouch # 9
Naujokas
Naujokas

avouch





svetimas pastatas mano žemėje

[ Redaguotas avouch 30.09.2021 - 07:56 ]
»30.09.21 - 07:56 Anketa Aplankyti tinklapį
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.26662 sekundės -