Daiktinė teisė : Užduok klausimą : namų valdos,priklausančios 5 bendrasavininkams pardavimas 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#1096: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Daiktinė teisė

     ≡  namų valdos,priklausančios 5 bendrasavininkams pardavimas


  
  Atspausdinti temą 

§aldutte # 1
Naujokas
Naujokas

aldutte





Sveiki,Turime namų valdą Kaune su gyvenamu namu ir statiniais,kuris randasi 0,1759 ha žemės sklype.Esame 6 bendraturčiai.Naudojimosi tvarka nenustatyta.Gavome pranešimą-pasiūlymą iš 3 bendraturčių,kad mes nupirktume jų dalis.Žemės priklauso po 302/1759 ha ir po 6/35 dalis namo,bei kitų namų valdoje esančių pastatų.Mes pirkti atsisakėme.Noriu paklausti,kokia tvarka vyktų , namų valdos bendraturčių dalių pardavimas?Žemę pasidalint įmanoma,bet kaip pasidalinti pastatus?Ar mums priklausytų kompensacija už pastatuose esančias, mums priklausančias nuosavybės teise dalis? Mums priklauso 904//1759 ha bendro žemės sklypo ir po 6/35 kėkvieno pastato.Labai prašau atsakykite,kaip turėtų vykti pardavimas.Mums atsisakius pirkti,kaip ir kas turėtų nustatyti dalių ribas,perkant tretiesiems asmenims. Nuoširdžiai dėkoju.
»06.01.22 - 18:53 Anketa

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Kai parduodama nekilnojamojo turto dalis Lietuvoje, pirmiausia apie tai pranešama per notarą. Kiti bendraturčiai turi pirmenybės teisę pirkti tą dalį tokiomis pačiomis sąlygomis. Jei jie atsisako naudotis šia teise arba neįgyvendina jos per mėnesį (nekilnojamojo daikto atveju), pardavėjas gali parduoti savo dalį bet kuriam asmeniui. Jeigu parduodama dalis pažeidžia kitų bendraturčių pirmenybės teisę, jie per tris mėnesius gali reikalauti teismo tvarka, kad pirkėjo teisės ir pareigos būtų perkeltos jiems.

Dėl žemės ir pastatų dalijimo, bendraturčių dalys turėtų būti atidalijamos atsižvelgiant į jų dydį bendrojoje nuosavybėje. Daiktas turi būti dalus taip, kad nepažeistų jo paskirties ir neatsirastų neproporcingos žalos. Jei atidalijimas natūra nėra įmanomas, gali būti priteista kompensacija pinigais. Tačiau ši galimybė taikoma tik tada, kai atidalijimas natūra nėra įmanomas be neproporcingos žalos daikto paskirčiai.

Dėl žemės sklypų atidalijimo, kai bendraturčiai nesutaria dėl atidalijimo būdo, vienas iš jų turi teisę inicijuoti projekto rengimą. Šis projektas turėtų būti suderintas su atsakingomis institucijomis, o suderintas projektas teikiamas Nacionalinės žemės tarnybos struktūriniam padaliniui.

Šie paaiškinimai yra bendro pobūdžio, ir kiekviena situacija gali turėti savo specifiką. Dėl išsamios ir individualizuotos konsultacijos rekomenduojama kreiptis į teisės specialistą.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2
Informacijos šaltinis 3
Informacijos šaltinis 4


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»11.12.23 - 19:39 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.25269 sekundės -