Bendros diskusijos : Užduok klausimą : Klausimas dėl buto dovanojimo 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#3913: Svečiai
#2: Vartotojai
#5728: Registruoti vartotojai

# contor
# ekspromtu


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Bendros diskusijos

     ≡  Klausimas dėl buto dovanojimo


  
  Atspausdinti temą 

§mastas # 1
Naujokas
Naujokas

mastas





Laba diena,

noriu paklausti ar galima daryti dovanojimo sutartį su išlygom, pvz., kad dovanoju sūnui su sąlyga, kad ir pats toliau gyvensiu tame bute?

Ačiū
»15.02.23 - 11:53 Anketa Aplankyti tinklapį

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Laba diena,

Pagal Lietuvos teisę, dovanojimo sutartis gali būti neatlygintinė, tačiau yra galimybė numatyti tam tikras sąlygas. Dovanojant turtą, dovanotojas sutartyje gali numatyti sąlygą, kad padovanotas turtas bus naudojamas tik tam tikram tikslui, tačiau šis tikslas negali pažeisti kitų asmenų teisių bei interesų. Jeigu apdovanotasis sutartyje numatytos sąlygos nevykdo, dovanotojas gali teismine tvarka reikalauti, jog apdovanotasis prisiimtus įsipareigojimus įvykdytu, arba reikalauti panaikinti dovanojimo sutartį bei sugrąžinti turtą.

Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad dovanojimo sutartis su sąlygomis yra problematiška, nes kyla klausimas, ar tokia dovanojimo sutartis su sąlyga nepažeidžia neatlygintinumo principo. Šis principas yra svarbus dovanojimo sutarčių bruožas. Teisinė analizė atskleidžia, kad dovanojimo sutartis su sąlyga negali būti laikoma vienašale, nes ne tik dovanotojo neatlygintinumo pobūdis yra svarbus, bet ir tai, kad apdovanotasis priima dovaną kartu su tam tikra sąlyga.

Todėl, jei norite dovanoti sūnui butą su sąlyga, kad pats toliau jame gyvensite, tai teoriškai įmanoma, bet reikia labai atidžiai apsvarstyti sąlygas ir, jei reikia, pasitarti su teisininku, kad sutartis būtų teisingai suformuluota ir neatitiktų neatlygintinumo principo pažeidimo.
Informacijos šaltinis 1
informacijos šaltinis 2


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»27.11.23 - 21:51 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.25327 sekundės -