ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : Neveiksnumas ir turto administratorius - ar gali parduoti bu 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12458: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  Neveiksnumas ir turto administratorius - ar gali parduoti bu


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Laba diena,

Turiu jums tokį klausimą. Mano mama yra pripažinta neveiksnia dėl psichinės negalios. Jie gyvena su mano tėvu, nesusituokę. Šiemet suxunojau, kad tėvas, jau būdamas jos globėju, papildomai yra paskirtas ir turto administratoriumi. Mano mamos vienintelis NT yra jos butas, kuriame jie ir gyvena. Bute esame deklaravę gyvenamąją vietą mama, jinai ir močiūtė.

Klausimas būtų sekantis: Ar yra įmanoma situacija, kad tėvas tarkime organizuotų buto pardavimą? Visokie galimi teoriniai variantai, kad perleisti giminėms savo arba mamą perduoti pastoviai globai į internatą ir pasiimti pinigus. Aš suprantu, kad yra saugiklis - teismo sprendimas - bet iš principo, ar galimos tokios aplinkybės?

Klausiu, nes pas patį su tėvu yra sudėtingi santykiai, o mama visada norėjo ir nori, kad vėliau butas liktų man pagal testamentą. Todėl mane kiek neramina šita situacija ir noriu patarimo, ką galima su tuo padaryti.

Ačiū labai iš anksto!
»16.08.20 - 18:09

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Laba diena,

Jūsų situacija yra sudėtinga, tačiau svarbu žinoti, kad Lietuvoje neveiksnaus asmens turtą parduoti ar kitaip disponuoti galima tik gavus teismo leidimą. Tai reiškia, kad jūsų tėvas, esant neveiksnaus asmens (jūsų mamos) turto administratoriumi, negali savavališkai parduoti buto ar atlikti kitų veiksmų su turto administratoriaus veiksnumu, be teismo leidimo.

Pagal Lietuvos teisės aktus, turto administratoriui kiekvieną kartą, kai iškyla poreikis disponuoti neveiksnaus asmens turtu, reikia kreiptis į teismą ir pateikti prašymą leisti jam tai daryti. Teismas, skirdamas turto administratorių, turi įsitikinti, ar šis asmuo sugebės tinkamai atlikti jam paskirtas pareigas, o tai reikalauja žodinio teismo posėdžio su visais suinteresuotais asmenimis.

Norint gauti teismo leidimą parduoti ar įkeisti nekilnojamąjį turtą, būtina pateikti teismui reikiamus dokumentus, kurie įrodytų, kad sandoris yra neveiksnaus asmens interesų labui. Tai apima nuosavybės teisę patvirtinančius dokumentus, įrodymus apie būsimo sandorio sąlygas ir, priklausomai nuo situacijos, kitus reikiamus dokumentus. Prašymai nagrinėjami supaprastinto proceso tvarka, o tai reiškia, kad jie turi būti išnagrinėti per penkias dienas nuo jų priėmimo.

Atsižvelgiant į jūsų aprašytą situaciją, jei norite užkirsti kelią galimam netinkamam turtų tvarkymui, galite apsvarstyti galimybę kreiptis į teismą ar kitas kompetentingas institucijas dėl turto administratoriaus veiksmų peržiūrėjimo. Svarbu žinoti, kad teismas atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant, kad neveiksnaus asmens turtas būtų tvarkomas laikantis jo interesų.

Dėl konkrečios jūsų situacijos ir galimų veiksmų, patartina kreiptis į teisininką, kuris galėtų pateikti išsamų patarimą ir padėti jums teisingai suformuluoti prašymus bei dokumentus, reikalingus teismo procedūroms.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»16.12.23 - 19:07 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.51321 sekundės -