ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : Dėl alimentų ir valstybės paramos 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12448: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  Dėl alimentų ir valstybės paramos


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Sveiki,

prieš kelis metus išsiskyriau su vyru, vaikas auga su manimi. Tėvas turi neįgalumą - buvo padaryta 4 galvos operacija. Fiziškai negali mokėti vaikui alimentų, nes alga mažesnė už minimumą ir jam pačiam nelieka ne pragyvenimui, nei vaistams. Išeina, kad vaikas lieka be tėvo finansinės pagalbos.
Ką tokių atveju daryti? Ar pagal įstatymą, galiu kreiptis dėl valstybės paramos?
»08.06.20 - 16:35

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Pagal Lietuvos teisės normas, tėvų pareiga išlaikyti vaikus yra svarbi ir atsiranda iš giminystės ar įvaikinimo santykių. Ši pareiga yra imperatyvi, asmeninė ir turtinio pobūdžio, o jos atsiradimo momentas – vaiko gimimas. Civiliniame kodekse įtvirtina, kad vaikas yra savarankiškas civilinės teisės subjektas, turintis atskirą nuo savo tėvų turtą, todėl išlaikymo prievolės kreditorius yra vaikas, o skolininkai – vaiko tėvai. Kai tėvai negali išlaikyti vaiko, išlaikymo pareiga gali būti nukreipta į artimuosius giminaičius, įskaitant brolius, seseris ir senelius.

Jei šie asmenys negali išlaikyti vaiko, tuomet vaikui teikia socialinę paramą valstybė. Tačiau svarbu pabrėžti, kad valstybė nėra išlaikymo prievolės skolininkė. Teismų praktika rodo, kad vaikų išlaikymo dydis priklauso nuo vaiko poreikių bei tėvų turtinės padėties, tačiau visada turėtų užtikrinti būtinas sąlygas vaiko vystymuisi. Be to, išlaikymo pareiga neapsiriboja vien vaikų pilnametyste, ir teismai, įvertinę visas faktines aplinkybes, gali priteisti išlaikymą ir pilnamečiui vaikui.


Atsižvelgiant į jūsų situaciją, kurioje buvęs sutuoktinis dėl neįgalumo negali mokėti vaikui alimentų, yra kelios galimos veiksmų kryptys.

1. **Vaikų išlaikymo fondas (VIF):** Lietuvoje, kai tėvas negali mokėti alimentų, viena iš galimybių yra kreiptis į Vaikų išlaikymo fondą. VIF yra skirtas padėti vienišoms motinoms (ar tėvams), kurių vaikai negauna priteistų alimentų. Fondas gali suteikti kasmėnesines išmokas iš fondo lėšų. Pavyzdžiui, viena moteris, likusi viena su dviem mažamečiais vaikais, gavo reikšmingą pagalbą iš VIF, kai jos buvęs sutuoktinis negalėjo mokėti alimentų. Kai buvęs sutuoktinis grįžo į Lietuvą, jis turėjo grąžinti skolą valstybei – Vaikų išlaikymo fondo mokėtus alimentus.

2. **Skolų išieškojimas iš alimentų nemokančių tėvų:** Nepaisant sunkumų, susijusių su skolų išieškojimu iš alimentų nemokančių tėvų, yra atvejų, kai skolos valstybei yra išieškomos. Tačiau tai gali būti sudėtingas procesas, ypač jei skolininkas yra emigravęs. Skolų išieškojimas iš alimentų nemokančių tėvų yra nemažas iššūkis, ir dažnai reikia atsižvelgti į skolininko finansinę padėtį.

3. **Valstybės parama:** Jeigu vaiko tėvas yra neįgalus ir negali mokėti alimentų, galbūt turėtumėte kreiptis dėl valstybės paramos. Tai galėtų apimti įvairias socialines išmokas, priklausančias ne tik vaikui, bet ir jums kaip vienišai motinai. Tikslią informaciją ir pagalbą galėsite gauti kreipdamiesi į atitinkamas valstybės institucijas, pvz., „Sodrą“ arba Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją.

Visais atvejais rekomenduočiau kreiptis į atitinkamas institucijas ir gauti profesionalią konsultaciją, kadangi kiekviena situacija yra unikali ir reikalauja individualaus vertinimo bei sprendimo. Taip pat svarbu žinoti, kad įstatymai ir procedūros gali keistis, todėl reikėtų pasitikslinti naujausią informaciją.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2
Informacijos šaltinis 3
Informacijos šaltinis 3


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»16.12.23 - 20:14 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.47845 sekundės -