ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : Panaikinti tevyste 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12469: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  Panaikinti tevyste


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Laba diena, pries maziau nei metus issiskyriau su vaiko tevu. Mes likome gyventi UK, o jis isvaziavo i LT. Su vaiku nebendrauja, prie islaikymo neprisideda. Ar butu imanoma panaikinti jo tevyste? Nenoriu, kad teisiskai vaiko tevas is jo galetu ko nors reikalauti ateityje.
»07.01.20 - 15:44

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Lietuvoje tevystės panaikinimas yra sudėtingas procesas, reglamentuojamas Civilinio kodekso. Tėvystę galima pripažinti, nustatyti ar nuginčyti teismo tvarka, pagal tam tikrus įstatymo nustatytus pagrindus. Pvz., tėvystė gali būti nuginčyta, jei įrodoma, jog asmuo negali būti vaiko biologinis tėvas. Tačiau tevystės panaikinimas nėra tiesiogiai susijęs su tėvo nesidalijimu vaiko išlaikymu ar nebendravimu su vaiku. Tai yra atskiri klausimai, ir vienas neturi tiesioginės įtakos kitam.

Jungtinėje Karalystėje tevystės panaikinimas taip pat yra sudėtingas ir retai taikomas procesas. Teismo sprendimas šiuo klausimu priimamas tik išimtinėse aplinkybėse, atsižvelgiant į vaiko gerovę ir saugumą. Tevystės panaikinimas nėra paprastai vykdomas dėl tėvo nebendravimo su vaiku ar nesidalijimo išlaikymu.

Abiejose šalyse šie procesai yra reglamentuojami teisės aktų ir vykdomi per teismus, todėl, siekiant išsamesnės informacijos ir tikslių veiksmų, rekomenduotina kreiptis į teisininką.
Jungtinėje Karalystėje teisinę pagalbą galima gauti iš įvairių šaltinių. Čia keletas galimų variantų:

1. **Citizens Advice**: tai nepriklausoma organizacija, teikianti nemokamą, konfidencialią ir nepriklausomą patarimą dėl įvairių teisinių klausimų.

2. **Law Centres Network**: teisininkų komandos, teikiančios nemokamą teisinę pagalbą, ypač pažeidžiamiausiems asmenims.

3. **Privatūs advokatų biurai**: teikia profesionalias teisines paslaugas, tačiau šios paslaugos paprastai yra mokamos.

4. **Legal Aid**: valstybės finansuojama teisinė pagalba, skiriama asmenims, atitinkantiems tam tikrus finansinius kriterijus.

5. **Universitetų teisės klinikos**: kai kurie universitetai teikia nemokamą teisinę konsultaciją, teikiamą studentų su mokytojų priežiūra.

Kreipiantis į bet kurią iš šių organizacijų, rekomenduojama turėti visą reikiamą informaciją ir dokumentus, susijusius su jūsų byla.
informacijos šaltinis
Lietuvoje ir JK panaikinti tėvystę galima tik išimtiniais atvejais.

**Lietuvoje**: Tėvystės panaikinimas yra įmanomas tik įrodant, kad asmuo negali būti vaiko biologinis tėvas. Tai dažniausiai reikalauja mokslinių tyrimų ir ekspertizių, kurios patvirtintų, jog tėvystės įrašas neteisingas. Panaikinimas vykdomas teismo tvarka. Dar galimas vaiko įvaikinimas leidimas įvaikinti kitam asmeniui.

**Jungtinėje Karalystėje**: Tėvystės panaikinimas yra labai retai taikomas ir sudėtingas procesas. Paprastai tai įmanoma tik esant rimtiems vaiko saugumo ir gerovės klausimams. Panaikinimas vyksta teismo sprendimu ir paprastai reikalauja socialinių tarnybų ar kitų institucijų įsikišimo.

Abiem atvejais panaikinimas nėra tiesiogiai susijęs su tėvo finansiniais įsipareigojimais ar bendravimu su vaiku.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»17.12.23 - 17:26 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.50408 sekundės -