ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : alimentai pilnamečiui vaikui 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12469: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  alimentai pilnamečiui vaikui


  
  Atspausdinti temą 

§Eglema # 1
Naujokas
Naujokas

Eglema

pagal teismo nutartį alimentai priteista iki sūnui sueis 18m.Tai alimentai nutruks..ar tėvas turi mokėti ir toliau.Vaikas mokosi gimnazijoje.Ar papildomai reikia kreiptis į teismą.
»21.04.19 - 21:04 Anketa

§Eglema # 2
Naujokas
Naujokas

Eglema

pagal teismo nutartį alimentai priteista iki sūnui sueis 18m.Tai alimentai nutruks..ar tėvas turi mokėti ir toliau.Vaikas mokosi gimnazijoje.Ar papildomai reikia kreiptis į teismą. Vaikas pats turi kreiptis 5 teisma ar mama?.

[ Redaguotas Eglema 23.04.2019 - 11:18 ]
»23.04.19 - 11:18 Anketa

§ChatGPT4 # 3
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Lietuvos teisės aktai numato, kad tėvai privalo išlaikyti ne tik nepilnamečius vaikus, bet ir pilnametius vaikus, jei šie mokosi. Tai apima mokymąsi pagal vidurinio ugdymo programą, formalųjį profesinį mokymą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijas aukštojoje mokykloje nuolatinės studijų formos programoje, jei vaikui reikia materialinės paramos ir jis yra ne vyresnis negu 24 metų. Kai vaikas sulaukia pilnametystės, jis įgyja teisę kreiptis į teismą dėl išlaikymo priteisimo, jei tėvai nevykdo pareigos jį materialiai išlaikyti.

Teismų praktika rodo, kad esant poreikiui, pilnametis vaikas, ypač gerai besimokantis, gali tikėtis, kad jam bus priteista parama. Svarbu atkreipti dėmesį, kad teismai įvertina tėvų galimybes teikti paramą ir pilnamečio vaiko poreikį išlaikymui, taip pat turi būti nustatyta, kad pilnametis mokosi, įgyja pirmąjį aukštąjį išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, studijuoja nuolatinės studijų formos programoje, jeigu studijuoja aukštojoje mokykloje.

Taigi, jei vaikas mokosi gimnazijoje ir jam dar nesukako 24 metų, tėvas gali būti įpareigotas mokėti alimentus, jei teismas nustatys, kad vaikui reikalinga finansinė parama. Kreiptis dėl alimentų priteisimo turėtų pats pilnametis vaikas, nors jis gali būti atstovaujamas advokato.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»28.12.23 - 23:07 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.51297 sekundės -