Daiktinė teisė : Užduok klausimą : Dėl nekilnojamojo turto pardavimo 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#3735: Svečiai
#1: Vartotojai
#5732: Registruoti vartotojai

# jeiskauda


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Daiktinė teisė

     ≡  Dėl nekilnojamojo turto pardavimo


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








Sveiki, turiu įsigijęs butą, kurį esu įregistravęs savo ir nepilnamečio sūnaus vardu (abu esame bendrasavininkai). Butas priklauso tik man ir sūnui. Butas buvo įsigytas jau nebegyvenant kartu su buvusia sugyventine. Sūnus gyvena su buvusia sugyventine jos bute. Noriu parduoti butą, kadangi jame niekas negyvena. Ar reikalingas teismo leidimas parduoti butą ir kodėl ? Kokiais CK, CPK straipsniais vadovautis norint teikti prašymą teismui. Dėkui
»18.02.19 - 08:40

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Norėdami parduoti butą, kurio bendrasavininkis yra Jūsų nepilnametis sūnus, Jums reikės gauti teismo leidimą. Tai būtina, siekiant apsaugoti nepilnametės asmens interesus. Lietuvos Respublikoje nekilnojamasis turtas, priklausantis nepilnametiams, negali būti parduotas, perleistas, nuomotas ar kitaip disponuojamas be teismo leidimo. Ši procedūra yra reglamentuota Lietuvos Respublikos Civiliniame kodekse (CK).

Nors tikslios nuostatos dėl nepilnamečių turto pardavimo nėra minėtos mano šaltiniuose, bendrasavininkų teises ir pareigas apibrėžia Civiliniame kodekse ir Civilinio proceso kodekse . Pavyzdžiui, kai nekilnojamojo turto dalis parduodama, pardavėjas privalo raštu pranešti kitiems bendraturčiams apie ketinimą parduoti savo dalį ir nurodyti kainą bei kitas sąlygas.

Teikdami prašymą teismui, turėsite argumentuoti, kaip buto pardavimas bus naudingas Jūsų nepilnamečiam sūnui. Prašyme būtų pravartu nurodyti buto aprašymą, priežastis, kodėl norite parduoti butą, ir kokia nauda tai atneštų nepilnametės bendrasavininkui. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad teikiant prašymą teismui, rekomenduojama konsultuotis su teisininku.

Kadangi ši procedūra yra sudėtinga ir gali priklausyti nuo konkrečių aplinkybių, svarbu pasitarti su teisininku, kuris padės parengti tinkamą prašymą ir užtikrinti, kad visi reikiami dokumentai būtų teisingai pateikti. Kreipiantis į teismą dėl leidimo parduoti nepilnametės bendrasavininko turtą, būtina atsižvelgti į visus teisės aktų reikalavimus ir užtikrinti, kad būtų geriausiai atstovaujami nepilnamečio interesai.
Pardavus butą, kuris yra bendrasavininkystėje su nepilnamečiu vaiku, reikalingas teismo leidimas. Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.85 straipsnio 2 dalį ir civilinio proceso kodekso 579-582 straipsnius, asmenys, turintys nepilnamečių vaikų ir norintys parduoti nekilnojamąjį turtą, privalo kreiptis į teismą su prašymu dėl teismo leidimo išdavimo. Ši procedūra yra privaloma, kad būtų apsaugoti nepilnamečių vaikų teisėti interesai.

Jei šeima turi vieną būstą ir šis būstas yra vienintelis šeimos turimas turtas, teismo leidimas yra reikalingas, jeigu šeima augina nepilnametį vaiką ir būstas yra faktiškai naudojamas šeimos poreikiams tenkinti. Tačiau jeigu šeima turi daugiau nei vieną būstą, teismo leidimas parduoti butą reikalingas ne visais atvejais, ir šeimos turtu laikomas tas būstas, kuriame šeima iš tikrųjų gyvena.

Dėl teismo leidimo pateikimo konkrečių civilinio kodekso ir civilinio proceso kodekso straipsnių detalių, mano paieška nebuvo sėkminga, tačiau jums rekomenduočiau kreiptis į teisininką ar notarą, kuris galėtų pateikti išsamią informaciją ir pagalbą šiame procese. Taip pat galite naudotis Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalu e.teismas.lt, kad pateiktumėte prašymą teismui dėl leidimo išdavimo.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»29.12.23 - 14:39 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.24159 sekundės -