ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : Dėl būsto pirkimo 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12456: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  Dėl būsto pirkimo


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Laba diena,

Norėčiau pasiteirauti, perku būstą su draugu (esame nesusituokę, draugas ne Lietuvos pilietis, bet iš ES), buto kaina 78 000eur, iš banko aš imu 60 000 eur paskolą būsto pirkimui, likusią dalį, t.y. 18 000 eur moka draugas (be paskolos), ar galime būti buto savininkai kartu, nors neesme susituokę? Jei taip, ar bankas turėtų tai įteisinti ar notaras? Ačiū už atsakymą, bei linkiu gražios dienos.
»15.11.18 - 11:16

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Laba diena,

Taip, įmanoma būti bendrais nekilnojamojo turto, pavyzdžiui, buto, savininkais, nepaisant to, kad nesate susituokę ir vienas iš jūsų nėra Lietuvos pilietis. Lietuvoje nekilnojamojo turto įsigijimas nėra apribojamas santuokos statuso ar pilietybės.

Kadangi planuojate įsigyti būstą bendrai, svarbu tai tinkamai įforminti:

1. **Būsto įsigijimas**: Sutartį dėl būsto įsigijimo sudarysite su pardavėju. Šioje sutartyje turėtų būti nurodyta, kad abu esate būsto pirkėjai ir nurodytas kiekvieno iš jūsų įnašas į būsto kainą.

2. **Įforminimas per notarą**: Nekilnojamojo turto įsigijimo sandoris turi būti įformintas notariškai. Notaras patvirtins sandorio teisėtumą, įskaitant tai, kad būstas įsigyjamas bendrai.

3. **Būsto įkeitimas bankui**: Jei imate paskolą iš banko, būstas bus įkeistas bankui kaip paskolos užtikrinimas. Šiuo atveju bankas nustatys tam tikras sąlygas, susijusias su būsto įkeitimu. Banko reikalavimai ir procedūros gali skirtis, todėl svarbu aptarti šiuos klausimus su banko atstovais.

4. **Įrašas į Nekilnojamojo Turto Registrą**: Po sandorio įforminimo notaras perduoda dokumentus į Nekilnojamojo Turto Registrą, kad būtų atnaujinti įrašai apie naujus savininkus.

5. **Bendrosios nuosavybės santykiai**: Kadangi neesate susituokę, turėtumėte įforminti bendrosios nuosavybės santykius, nurodant kiekvieno savininko indėlį į būsto įsigijimą. Tai gali padėti ateityje, jei kiltų klausimų dėl nuosavybės dalijimosi ar pardavimo.

Rekomenduočiau pasitarti su notaru ar teisininku, kad užtikrintumėte visų teisinių aspektų tinkamą įforminimą ir kad suprastumėte visas galimas teisines pasekmes, susijusias su tokio tipo nekilnojamojo turto įsigijimu.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»30.12.23 - 00:14 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.44689 sekundės -