ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : dėl vaiko globos 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12460: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  dėl vaiko globos


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Tevai augina 2 mazamecius vaikus. Tevai isvyko gydytis i ligoninę savo noru nuo alhoholizmo.Vaikų teisių tarnybos ėmėsi veiksmų dėl vaikų laiknosios globos paskyrimo. Vaikai siuo metu yra pas vaikų mamytės brolio..Savivaldybėje yra ruosiamas klausimas dėl laikinosios globos. Močiutė ir vaikų mamos sesuo yra parasiusios prašymus kad suteiktų laikinąją globą. Tačiau VT nori skirti vaikus laikinajai globai ne močiutei, kadangi ji nurodė kad gyvens su vaikais jų buvusioje gyvenamoje aplinkoje,kur po ligoninės turetu grižti vaikų tėvai. VT motyvuoja tuo kad tevai negali grižti i ta pacia aplinką kur gyvens su vaikais jų globėja.Ar tai teisinga? Logiskai mąstant vaikai grižtų į savo aplinką, į savo darželį,prie savo žaislų, į savo lovytes.Jeigu tėvai grižę iš ligoninės negali grižti ten kur gyvens jų vaikai, tai jie galėtų ten kur gyvens globeja su ju vaikais ir negrįžti jei taip negalima.Laukiu atsakymo,ar tai teisinga?
»23.10.18 - 23:44

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Atsižvelgiant į pateiktą situaciją, susijusią su vaikų laikinąja globa, svarbu išnagrinėti kelis esminius aspektus, remiantis Lietuvos teisės aktų nuostatomis.

1. **Vaikų gerovės prioritetas**: Svarbiausias principas, kurį Lietuvos teisėje pabrėžia ir Vaikų teisių apsaugos įstatymas, yra vaikų gerovės užtikrinimas. Visi sprendimai, susiję su vaikų globa, turėtų būti grindžiami šiuo principu.

2. **Aplinkybių vertinimas**: Vaikų teisių tarnyba (VT) atlieka išsamų situacijos vertinimą, siekdama nustatyti, kas yra geriausia vaikų interesams. Tai apima aplinkos, kurioje gyvens vaikai, saugumą ir tinkamumą.

3. **Laikinosios globos paskyrimas**: Laikinoji globa gali būti skiriama įvairiems asmenims, įskaitant giminaičius ar kitus tinkamus asmenis. Svarbu, kad globėjai galėtų užtikrinti vaikų saugumą, stabilumą ir tinkamą auginimą.

4. **Tėvų grįžimo į aplinką klausimas**: VT sprendimas, kad tėvai negrįžtų į tą pačią aplinką, kurioje gyvens vaikai su jų globėja, gali būti pagrįstas noru užtikrinti, kad vaikai nebūtų veikiami neigiamo tėvų elgesio ar įpročių, ypač jei tėvai gydosi nuo alkoholizmo. Tai taip pat gali būti susiję su tėvų atsakomybės ir atsakomybės už vaikus grąžinimo procesu.

5. **Tėvų teisės ir atsakomybės**: Svarbu atsižvelgti į tai, kad tėvai, grįžę iš gydymo, turėtų prisiimti atsakomybę už savo vaikus, o teisė grįžti į vaikų gyvenamąją aplinką turėtų būti svarstoma atsargiai ir atsižvelgiant į vaikų gerovę.

6. **Teisinis pagrindimas ir apeliavimas**: Jei šeimos nariai ar kiti suinteresuoti asmenys mano, kad VT sprendimas yra nepagrįstas ar prieštarauja vaikų gerovei, jie gali kreiptis į atitinkamas institucijas ar teismą, siekdami peržiūrėti ar pakeisti sprendimą.

Atsižvelgiant į šiuos aspektus, vertinant, ar VT sprendimas yra teisingas, svarbiausia yra vaikų interesų ir gerovės apsauga. Jei sprendimas atrodo nepagrįstas ar nepakankamai atsižvelgiantis į vaikų gerovę, turi būti imtasi veiksmų, siekiant užtikrinti, kad galutinis sprendimas būtų priimtas laikantis šių principų.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»30.12.23 - 12:58 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.60708 sekundės -