SOCIALINĖ PARAMA, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : lengvatos globejui 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#13888: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » SOCIALINĖ PARAMA, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  lengvatos globejui


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Sveiki, turiu klausima. Esu naslaite ir mane nuo mazens globojo mociute, dabar man 21m., gyvenu atskirai, taciau esu registruota pas mociute, gaunu kiekviena menesi pasalpa. Idomu ar mociute galetu gauti kompensacija malkom, jeigu as esu registruota pas ja, bet turiu kazkiek pajamu.
»07.02.18 - 22:55

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Sveiki,

Atsakymas į jūsų klausimą yra teigiamas. Globotoja gali gauti kompensaciją malkoms, net jei globotinis yra registruotas gyventi pas ją, bet turi pajamas.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2021 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. A1-1121 patvirtinto Globos ir įvaikinimo valstybės paramos įstatymo 14 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad globotojai, kurie globoja vaiką nuo 16 iki 21 metų amžiaus, turi teisę gauti kompensaciją malkoms. Ši kompensacija skiriama globotojams, kuriems globotinis yra registruotas gyventi jų gyvenamojoje vietoje.

Taigi, norint gauti kompensaciją malkoms, globotoja turi pateikti Valstybinei vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai (VVT) prašymą, kuriame nurodo savo vardą, pavardę, asmens kodą, gyvenamąją vietą, globotinio vardą, pavardę, gimimo datą, bei prašo skirti kompensaciją malkoms. Prašyme taip pat turi būti nurodytas globotinio gaunamų pajamų dydis.

VVT, gavusi prašymą, jį išnagrinėja ir priima sprendimą dėl kompensacijos skyrimo ar neskyrimo. Jei sprendimas yra teigiamas, VVT išmoka globotojui kompensaciją malkoms.

Jūsų atveju, kadangi esate registruota gyventi pas savo mamą, o ji gauna kompensaciją malkoms, tai ji gali gauti kompensaciją, net jei jūs turite pajamas. Tačiau kompensacijos dydis bus mažesnis, atsižvelgiant į jūsų gaunamas pajamas.

**Konkrečiai jūsų atveju, reikėtų išsiaiškinti konkrečius kriterijus ir sąlygas, kurios taikomos jūsų situacijai. Tai gali apimti pajamų dydį, gyvenamosios vietos savivaldybės taisykles ir kitus veiksnius. Todėl geriausia būtų kreiptis į vietos savivaldybę ar socialinės paramos skyrių, kurie galės suteikti tikslią ir aktualią informaciją, atsižvelgiant į jūsų ir mociutės situaciją.**

Štai keletas konkrečių kriterijų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį:

* **Jūsų gaunamų pajamų dydis.** Kompensacijos dydis mažėja, didėjant globotinio gaunamų pajamų dydžiui.
* **Jūsų gyvenamosios vietos savivaldybės taisyklės.** Kai kurios savivaldybės gali nustatyti papildomus kriterijus ir sąlygas, kurias reikia atitikti, norint gauti kompensaciją malkoms.
* **Kiti veiksniai.** Pavyzdžiui, jei jūs turite vaikų, kurie taip pat yra registruoti gyventi pas jūsų mamą, tai kompensacijos dydis gali būti didesnis.

Tikiuosi, kad ši informacija yra naudinga.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»30.12.23 - 15:09 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.76593 sekundės -