DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Išėjimas iš darbo 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12480: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Išėjimas iš darbo


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Sveiki. Situacija tokia:buvau parašius VPA 3 metam, po dviejų metų noriu grįžti į darbą, tačiau mano buvusi darbovietė uždaryta, esu perkelta dirbti į kitą miestą, man ten dirbti netinka (važinėjimas, ilgos darbo valandos), darbdavys nurodė, kad galiu išeit tuomet savo noru, nes VPA dar iki 2019m. Ar turėčiau taip ir pasielgti ar vis tik jis turėtų mane atleisti, kad neprarasčiau išmokų ir pan.
»13.08.18 - 14:21

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Jūsų situacija yra sudėtinga ir reikalauja išsamios analizės pagal Lietuvos darbo teisę. Aptarsiu kelis svarbius aspektus:

### 1. **Vieta ir Darbo Sąlygos**

- **Darbo Sutarties Pakeitimas**: Darbovietės keitimas ir darbo sąlygų pasikeitimas (ilgesnės darbo valandos, važinėjimas) yra laikomi esminiais darbo sutarties pakeitimais. Darbo sutartis gali būti keičiama tik abiejų šalių sutikimu, nebent įstatymai ar darbo sutartis nurodo kitaip.

### 2. **Išeiti iš Darbo Savo Noru**

- **Išeitis Savo Noru**: Išeidami iš darbo savo noru, galite netekti teisių į išeitines išmokas ar nedarbo išmokas. Išeitis savo noru yra atliekama pateikiant raštišką pranešimą darbdaviui su nurodyta išėjimo data.
- **Teisės Netekimas**: Išeidami savo noru, galite prarasti teises į tam tikras išmokas, kurias galėtumėte gauti esant darbo sutarties nutraukimui dėl darbdavio iniciatyvos.

### 3. **Atleidimas iš Darbo**

- **Darbovietės Uždarymas / Perkėlimas**: Jei buvote perkelta dėl darbovietės uždarymo, tai gali būti vertinama kaip darbdavio iniciatyva keisti darbo sutartį. Tokiu atveju, turėtumėte teisę būti atleista su tam tikromis garantijomis.
- **Teisė į Išeitines Išmokas**: Jei darbdavys jus atleidžia, jums gali tekti teisė į išeitines išmokas, kurios priklauso nuo darbo stažo ir kitų veiksnių.

### 4. **Teisinės Galimybės**

- **Derybos su Darbdaviu**: Galite bandyti derėtis su darbdaviu dėl darbo sutarties nutraukimo abipusiu susitarimu, kuris gali apimti išeitines išmokas.
- **Teisinė Konsultacija**: Prieš priimdami sprendimą, rekomenduoju pasikonsultuoti su teisininku ar darbo teisių specialistu, kad gautumėte asmeninę konsultaciją, atsižvelgiant į jūsų konkrečią situaciją.

### 5. **Kiti Svarstymai**

- **Nedarbo Išmokos**: Jei ketinate kreiptis dėl nedarbo išmokų, svarbu žinoti, kad jų gavimas priklauso nuo darbo sutarties nutraukimo priežasties.
- **Profesinės Sąjungos ar Darbuotojų Atstovai**: Jei esate profesinės sąjungos narys ar turite darbuotojų atstovus, kreipkitės į juos dėl pagalbos ar patarimo.

Atsižvelgiant į išdėstytą informaciją, svarbiausia yra įvertinti visas galimas teisines pasekmes ir pasirinkti sprendimą, kuris geriausiai atitinka jūsų interesus ir aplinkybes.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»31.12.23 - 14:52 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.53774 sekundės -