Pasiūlymai ir pastebėjimai : Užduok klausimą : PROFECINE REBILITACIJA 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#528: Svečiai
#1: Vartotojai
#5706: Registruoti vartotojai

# ChatGPT4


Jūs čia svečias.
+ registracija

Vėliausias lankytojas:
#Andrii13: 12 val. 54 min.atgal

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Pasiūlymai ir pastebėjimai

     ≡  PROFECINE REBILITACIJA


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








jei mane siunčia darbo birža mokytis i profesine reabilitacija su negailumo grupe ar po mokymosi nenukentėtu mano neįgalumo grupe? pvz.turiu 45 procentus darbingumo.o po mokymosi gali but kad bus 55 procentai kai darbinga? ;-)
»09.09.14 - 09:38

§tadas91 # 2
Kandidantas į intelektinius rėmėjus
Kandidantas į intelektinius rėmėjus

tadas91





Sveiki,
manau, kad sveikata yra svarbiausia, jeigu dėl profesinės reabilitacijos sveikata pagerėja, tai vertinčiau kaip teigiamą dalyką.
Tačiau, kiek aš esu susidūręs, tai neįgalumo lygiui įtakos labai maža, tiesiog jūsų likvidumas darbo rinkoje padidėtų, o tačiau pats fizinis darbingumo pajėgumas paprastai nepadidėja taip lengvai.


Profesinės reabilitacijos programa pradėta įgyvendinti nuo 2005 m. liepos 1-osios įsigaliojus Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pakeitimams, kuris asmenims, turintiems sveikatos sutrikimų, suteikia didesnes galimybes integruotis į darbo rinką ir dalyvauti profesinės reabilitacijos programose.

Profesinė reabilitacija – asmens darbingumo, profesinės kompetencijos bei pajėgumo dalyvauti darbo rinkoje atkūrimas arba didinimas ugdymo, socialinio, psichologinio, reabilitacijos ir kitomis poveikio priemonėmis.

Profesinės reabilitacijos paslaugomis siekiama ugdyti ar atkurti neįgaliųjų darbingumą ir didinti jų įsidarbinimo galimybes.

Profesinės reabilitacijos paslaugų poreikį asmenims nustato Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau - NDNT), vadovaudamasi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintu Profesinės reabilitacijos paslaugų poreikio nustatymo kriterijų aprašu.

Profesinės reabilitacijos paslaugų teikimo principus, profesinės reabilitacijos paslaugų organizatorius bei teikėjus, šių paslaugų teikimą ir finansavimą nustato Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintos Profesinės reabilitacijos paslaugų teikimo bei finansavimo taisyklės .

Profesinės reabilitacijos paslaugų teikimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintas Reikalavimų profesinės reabilitacijos paslaugas teikiančioms įstaigoms aprašas .

Profesinės reabilitacijos paslaugas teikiančias įstaigas parenka Lietuvos darbo birža, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu ir kitais teisės aktais.

Asmenims, kurie dalyvauja profesinės reabilitacijos programoje, mokama profesinės reabilitacijos pašalpa.


Profesinės reabilitacijos pašalpos mokėjimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtinti Profesinės reabilitacijos pašalpos skyrimo ir mokėjimo nuostatai .

Profesinės reabilitacijos pašalpa apdraustiems valstybiniu socialiniu draudimu asmenims bus mokama pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatas. Profesinės reabilitacijos pašalpa lygi 85 procentams pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio, tačiau pašalpa per mėnesį negalės būti mažesnė kaip dvi bazinės pensijos. Jas skirs ir mokės Valstybinio socialinio fondo valdybos teritoriniai skyriai.

Neapdraustiems valstybiniu socialiniu draudimu asmenims arba draudžiantiems tik valstybiniu socialiniu pensijų draudimu, neturintiems ligos ir motinystės socialinio draudimo stažo 3 mėnesius per metus arba 6 mėnesius per dvejus metus, pagal Vyriausybės patvirtintus Profesinės reabilitacijos skyrimo ir mokėjimo nuostatus iš valstybės biudžeto lėšų bus mokama dviejų valstybinio socialinio draudimo bazinių pensijų dydžio profesinės reabilitacijos pašalpa (nuo 2008 m. rugpjūčio 1 d. socialinio draudimo bazinė pensija – 360 Lt). Šias pašalpas skirs ir mokės teritorinės darbo biržos.

Pašalpos mokamos ne ilgiau kaip 180 kalendorinių dienų.
»09.09.14 - 09:55 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.1164 sekundės -