CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : del kredito gaveju daugeto ir atgreztinio reikalavimo 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#777: Svečiai
#1: Vartotojai
#5738: Registruoti vartotojai

# effex


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  del kredito gaveju daugeto ir atgreztinio reikalavimo


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








Trys asmenys (sutuoktiniai ir giminaitis) kaip kredito gavėjų daugetas iš banko paėmė vartojimo kreditą, buvo atidaryta bendra saskaita. Tarp skolininkų buvo žodinis susitarimas, jog kreditu naudosis ir jį padengs tik sutuoktiniai, o giminaitis įrašomas į sutartį tik dėl didesnio kredito gavimo galimybių. Kredito sumą sutuoktiniai panaudojo. Po tam tikro laikotarpio sutuoktiniai tapo nemokūs ir, žinoma, kreditą nuo šiol kaip solidarus skolininkas dengia tik minėtas vienas giminaitis (kredito išmokėjimo terminas tik įpusėjęs). Norėčiau sužinoti, kokiu teisiniu būdu giminaitis galėtų apginti savo interesus - kokiu dokumentu sutuoktiniai turėtų pripažinti savo įsipareigojimus. Kokios gininaičio galimybės teisme atgauti sumokėtas įmokas? Kokie irodymai būtų tinkami?

Dėkoju už atsakymą
»13.09.09 - 17:13

§Vaidotas # 2
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

Vaidotas



IšŠiauliai


Laba diena.
Lengviausias būdas būtų bendraskoliai tarpusavyje parašo susitarimą pagal kurį numato skolos gražinimą, ir susitarimą užtikrina vekseliu.
1. Sutuoktiniai pasirašo vekselį, kad yra skolingi numatytą sumą giminaičiui ir įsipareigoja jį gražinti pateikus( Valstybės žinios, 1999-04-02, Nr. 30-851, Įsakomųjų ir paprastųjų vekselių ĮSTATYMAS http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=77011 ).
2. parašyti finansinį bendraskolių susitarimą pagal kurį numatytais terminais turi gražinti skolą bendraskoliui.
3. klausimas? o dabar kokiu būdu yra mokama skola iš giminaičio sąskaitos į banko sąskaitą perveda, ar kaip? geriau būtų, kad iš giminaičio sąskaitos į sąskaitą, tokiu būdų lengviau būtų galima įrodyti pateikus atgręžtinį reikalavimą skolai sumokėti.
4. koks tikrasis giminaičio statusas ar jis laiduotojas ar garanto davėjas?
5. jeigu taikyti regresą tai jį galima taikyti, kai reikalavimas yra įvykdytas. Rekomenduočiau parašyti tarpusavio susitarimą dėl skolos grąžinimo kuris būtų užtikrintas vekseliu.
Civiliniame kodekse dėl atgręžtinių reikalavimų štai ką pasako:
"6.9 straipsnis. Bendraskolių tarpusavio atgręžtiniai reikalavimai
1. Solidariąją pareigą įvykdęs skolininkas turi teisę regreso tvarka reikalauti iš visų kitų bendraskolių lygiomis dalimis to, ką jis įvykdė, atskaičius jam pačiam tenkančią dalį, jeigu ko kita nenumato įstatymai ar sutartis. Tai, ko vienas iš bendraskolių dėl savo nemokumo nesumoka solidariąją pareigą įvykdžiusiam skolininkui, turi padengti lygiomis dalimis kiti bendraskoliai, išskyrus atvejus, kai jų skolos dalys nelygios.
2. Jeigu solidarioji prievolė yra nepiniginė, atgręžtinio reikalavimo atveju įvykdžiusiam solidariąją prievolę skolininkui kiti bendraskoliai išmoka piniginę kompensaciją.
3. Šio straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytos taisyklės taikomos paskirstant bendraskoliams solidariosios prievolės įvykdymo išlaidas.
4. Bendraskolis, kuriam buvo pareikštas reikalavimas, gali panaudoti tokius pat atsikirtimus šiam reikalavimui, kokius jis galėjo pareikšti kreditoriui reikalavimo atsiradimo metu, taip pat kitus atsikirtimus, išskyrus tuos, kurie yra pagrįsti išimtinai asmeniniais bendraskolio santykiais su kitu bendraskoliu, nepareiškusiu atgręžtinio reikalavimo.
5. Jeigu prievolė atsirado išimtinai vieno iš bendraskolių interesais arba prievolė neįvykdyta tik dėl vieno iš skolininkų kaltės, tai toks skolininkas atsako kitiems bendraskoliams už visą skolą. Šiuo atveju kiti bendraskoliai laikomi to skolininko laiduotojais.

6.10 straipsnis. Solidariosios pareigos ir solidariojo reikalavimo perėjimas prievolės šalių įpėdiniams
1. Jeigu įstatymai ar sutartys nenumato ko kita, solidarioji pareiga po skolininko mirties padalijama jo įpėdiniams pagal šio kodekso penktojoje knygoje nustatytas taisykles, išskyrus atvejus, kai prievolė yra nedali.
2. Šio straipsnio 1 dalyje nustatyta taisyklė taikoma ir kai kreditoriaus reikalavimas yra solidarusis."

Pagarbiai Vaidotas.


Ką turėčiau žinoti prieš rašydamas ieškinį, pareiškimą, prašymą, atsiliepimą rasi čia.

Pasinaudok pirmine teisine pagalba NEMOKAMAI nepriklausomai nuo turto ir pajamų,

Pasinaudok antrine (procesine) teisine paglaba
Nemokamų advokatų skyrimo tvarka ir kokioje savivaldybėje, kas gali padėti užpildyti prašymą rasi čia.,
Kokių dokumentų reikia ir kada priklauso antrinė (procesinė) teisinė pagalba rasi čia.

Prieš užduodami klausimą perskaitykite D.U.K. dažnai užduodamus klausimus ir diskusijose pateiktus klausimus ir ats
»13.09.09 - 19:06 Anketa Aplankyti tinklapį

Svetys # 3








Sveiki, Vaidotai,

Pirmiausiai dėkoju už išsamų atsakymą. Giminaitis sutartyje yra nurodytas kaip vienas iš trijų kredito gavėjų (sutartyje nurodytas 3-uoju numeriu) ir neturi jokių laiduotojo ar garanto davėjo teisių. Minėtiems trims asmenis paėmus kreditą buvo atidaryta bendra sąskaita, i kurią buvo pervesta skolinama suma bei iš jos atskaitomos mėnesinės įmokos. Paskutiniu metu giminaitis į šią sąskaitą įnešė grynuosius pinigus ir turi banko mokėjimo kvitą.

P.s. atsiprašau už iš naujo paskelbta posta kitoje temoje :oops:

[ Redaguotas amati 13.09.2009 - 20:24 ]
»13.09.09 - 19:24

§Vaidotas # 4
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

Vaidotas



IšŠiauliai


Dar šis tas apie vekselius.
[NEPROTESTUOTINAS/ĮSAKOMASIS/PAPRASTASIS]VEKSELIS
[vekselio surašymo vieta]
[vekselio surašymo data]

Pagal šį [neprotestuotiną/įsakomąjį/paprastajį] vekselį (toliau - Vekselis)
[pavadinimas], pagal Lietuvos Respublikos įstatymus įsteigtas ir veikiantis juridinis asmuo, juridinio asmens kodas [kodas], kurios registruota buveinė yra [adresas], duomenys apie šį asmenį kaupiami ir saugomi [nurodomas registras], atstovaujama [pareigos, vardas, pavardė], veikiančio (-ios) pagal [dokumentas, kurio pagrindu veikia asmuo] / [fizinio asmens vardas, pavardė], asmens kodas [kodas], gyvenantis [adresas] (toliau - „Vekselio davėjas"),

(jeigu tai įsakomasis vekselis):
įpareigoja
[pavadinimas], pagal Lietuvos Respublikos įstatymus įsteigta ir veikiantis juridinis asmuo, juridinio asmens kodas [kodas], kurios registruota buveinė yra [adresas], duomenys apie šį asmenų kaupiami ir saugomi [nurodomas registras], atstovaujama [pareigos, vardas, pavardė], veikiančio (-ios) pagal [dokumentas, kurio pagrindu veikia asmuo] / [fizinio asmens vardas, pavardė], asmens kodas [kodas], gyvenantis [adresas] (toliau - „Mokėtojas")

iki [data, iki kurios Vekselio davėjas įsipareigoja sumokėti Vekselyje nurodytą sumą]/
(jei vekselis mokėtinas jį pateikus): pateikus šį Vekselį jei vekselis mokėtinas po tam tikro laiko po jo pateikimo): per [laiko tarpas per kurį Vekselis turi būti apmokamas] po Vekselio pateikimo sumokėti/


(tuo atveju, jei tai paprastasis vekselis):

įsipareigoja iki [data, iki kurios Vekselio davėjas įsipareigoja sumokėti Vekselyje nurodytą sumą] (jei vekselis mokėtinas jį pateikus): pateikus šį Vekselį l (jei vekselis mokėtinas po tam tikro laiko po jo pateikimo): per [laiko tarpas per kurį Vekselis turi būti apmokamas] po Vekselio pateikimo sumokėti [pavadinimas], pagal Lietuvos Respublikos įstatymus įsteigtas ir veikiantis juridinis asmuo, juridinio asmens kodas [kodas], kurios registruota buveinė yra [adresas], duomenys apie šį asmenį kaupiami ir saugomi [nurodomas registras], atstovaujama [pareigos, vardas, pavardė], veikiančio (-ios) pagal [dokumentas, kurio pagrindu veikia asmuo] / [fizinio asmens vardas, pavardė], asmens kodas [kodas], gyvenantis [adresas] (toliau - „Vekselio turėtojas")
[suma skaitmenimis] ([suma žodžiais]) [valiuta].
(tuo.atveju, jei taįvekselis.mokėtinas jį pateikus arba per tam tikrą laiką po pateikimo. Galima numatyti, kad bus skaičiuojamos tam tikro dydžio palūkanos nuo vekselio pateikimo dienos ir pan.):
Bei mokėti
(jeigu nustatomos palūkanos)
[palūkanų norma skaitmenimis] ([palūkanų norma žodžiais]) procentų dydžio metų palūkanas nuo [nurodyti dieną, nuo kurios pradedamos skaičiuoti palūkanos] dienos.


Nustatoma , kokiu būdu mokamos palūkanos, pvz: kiekvieno mėnesio pirmą trečiadienį.
Arba
Palūkanos mokamos kiekvieno [mėnesio / kalendorinio ketvirčio] paskutinę darbo dieną. Jei pagal Vekselį yra visiškai atsiskaitoma anksčiau negu paskutinę to [mėnesio / kalendorinio ketvirčio] darbo dieną, Palūkanos, apskaičiuotos už paskutinį ne visą [mėnesį / kalendorini kenirtf. sumokamos grąžinant paskutinę Paskolos dalį.
Ir šalių rekvizitai
Sąskaitos numeriai tel. El.paštas ir t.t.


Ką turėčiau žinoti prieš rašydamas ieškinį, pareiškimą, prašymą, atsiliepimą rasi čia.

Pasinaudok pirmine teisine pagalba NEMOKAMAI nepriklausomai nuo turto ir pajamų,

Pasinaudok antrine (procesine) teisine paglaba
Nemokamų advokatų skyrimo tvarka ir kokioje savivaldybėje, kas gali padėti užpildyti prašymą rasi čia.,
Kokių dokumentų reikia ir kada priklauso antrinė (procesinė) teisinė pagalba rasi čia.

Prieš užduodami klausimą perskaitykite D.U.K. dažnai užduodamus klausimus ir diskusijose pateiktus klausimus ir ats
»13.09.09 - 19:25 Anketa Aplankyti tinklapį

§Vaidotas # 5
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

Vaidotas



IšŠiauliai


Rekomenduoju tokiu atveju tą kvitą saugoti kaip savo akį, nes praradus būtų galima gauti išrašą iš banko, bet gali tekti sumokėti nemažą pinigų sumą, priklausomai nuo banko ir priklausomai nuo senumo laikotarpio ir kaip giliai archyvuose tektų pasiknisti.
Pagarbiai Vaidotas.


Ką turėčiau žinoti prieš rašydamas ieškinį, pareiškimą, prašymą, atsiliepimą rasi čia.

Pasinaudok pirmine teisine pagalba NEMOKAMAI nepriklausomai nuo turto ir pajamų,

Pasinaudok antrine (procesine) teisine paglaba
Nemokamų advokatų skyrimo tvarka ir kokioje savivaldybėje, kas gali padėti užpildyti prašymą rasi čia.,
Kokių dokumentų reikia ir kada priklauso antrinė (procesinė) teisinė pagalba rasi čia.

Prieš užduodami klausimą perskaitykite D.U.K. dažnai užduodamus klausimus ir diskusijose pateiktus klausimus ir ats
»13.09.09 - 19:30 Anketa Aplankyti tinklapį

Svetys # 6








Giminaičiui taip ir buvo paaiškinta apie įrodymų saugojimą :-)
Dar kartą dėkoju už konsultaciją.
»13.09.09 - 19:40
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.19927 sekundės -