CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Testamentas 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#3164: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Testamentas


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








Laba diena, norėčiau konsultacijos. Mano tėvas 2006m. parašė testamentą,kuriame 1/2 dalį namo ir žemės palieka mano broliui,o kita 1/2 namo ir žemės mano mamai. Žemė buvo bendras turtas,o namas tik tėčio. Mama testamentu savo paveldėtoja paskyrė mane. 2010m mama mirė. Aš kaip paveldėtoja priėmiau palikimą t.y tik žemę. Namo negalėjau tvarkytis 1/2 dalies, nes notarė pasakė,kol tėvas gyvas galiu tik žemę,nes namas jo nuosavybė. 2011m tėvas parašė nauja testamentą kuriame man ir broliui palieka namą po 1/2,tai yra per puse. Šeimoje esame tik 2 vaikai. testamenta rašė pas kitą notarę.Bet tais pačiais metas 2011m jis jį panaikino,sakydamas,kad vistiek esate dviese ir viskas bus per puse. Tėvas mirė 2013 04 mėnesi. tėvui mirus nuėjau pas notarą palikimo.man pasakė,kad man nepriklauso 1/2 namo,visas namas priklauso broliui,palei 2006m testamentą. tėvas manė,kad panaikino visus testamentus. Ar galiu testamenta užginčyti? remdamasi tuo,kad tėvas nesuprato,ar nebuvo jam paaiškinta,kad liks galioti 2006m testamentas,kurį jis buvo parašęs pas kitą notarą. dar noriu paklausti, kaip galėjo likti galioti testamentas 2006m,kuriame tėvas palieka 1/2 namo jau 2010m mirusiai mamai,kurios aš esu ipėdinė,panaikinus 2011. ar tikrai man nepriklauso puse namo? Ar galiu kreiptis į teismą ir kokiu pagrindu butu geriausiai?
»19.04.13 - 16:29

§Marsas # 2
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

Marsas





Labas vakaras,

CK 5.35 straipsnis. Testamento panaikinimas, papildymas ir pakeitimas

1. Testatorius turi teisę savo sudarytą testamentą bet kada pakeisti, papildyti ar panaikinti, sudarydamas naują testamentą, arba jo nesudaryti.

2. Vėliau sudarytas testamentas panaikina visą pirmesnį testamentą ar tą jo dalį, kuri prieštarauja vėliau sudarytam testamentui. Ši nuostata netaikoma bendrajam sutuoktinių testamentui.

3. Testatorius taip pat gali panaikinti oficialųjį testamentą, paduodamas pareiškimą sudaryto testamento saugotojui arba testamentą patvirtinusiai įstaigai. Pareiškime testatoriaus parašas turi būti paliudytas įstatymų nustatyta tvarka.

Mano manymu, 2006 metų testamentas galiojo, kai buvo sudarytas (taip pat ir panaikintas) 2011 metų testamentas, nes vėlesnis testamentas panaikino pirmojo testamento tą dalį, kuri nustatė paveldėjimo dalį jūsų mamai. Po vėlesnio testameno panaikinimo liko galioti tik ta 2006 metų testamento dalis, kuri nustato paveldėjimo dalį jūsų broliui. Tačiau abejoju dėl likusios dalies, kuri nepaminėta testamente. CK 5.22 straipsnis aptaria testamentu nepaskirtos turto dalies paveldėjimą:

1. Testatoriaus turto dalis, kuri lieka testamentu nepaskirta, padalijama tarp įpėdinių pagal įstatymą, paveldinčių pagal šio kodekso 5.11–5.14 straipsniuose nustatytas taisykles.

2. Prie šių įpėdinių priklauso ir tie įpėdiniai pagal įstatymą, kuriems paveldimo turto dalis paskirta testamentu, jeigu testamente nenumatyta kitaip.

5.11 straipsnis. Įpėdinių pagal įstatymą eilės

1. Paveldint pagal įstatymą įpėdiniai lygiomis dalimis yra:

1) pirmos eilės – palikėjo vaikai (tarp jų ir įvaikiai) ir palikėjo vaikai, gimę po jo mirties;

2) antros eilės – palikėjo tėvai (įtėviai), vaikaičiai;

3) trečios eilės – palikėjo seneliai tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės, palikėjo provaikaičiai;

4) ketvirtos eilės – palikėjo broliai ir seserys, proseneliai ir prosenelės tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės;

5) penktos eilės – palikėjo brolio ir sesers vaikai (sūnėnai ir dukterėčios), taip pat palikėjo tėvo ir motinos broliai ir seserys (dėdės ir tetos);

6) šeštos eilės – palikėjo tėvo ir motinos brolių ir seserų vaikai (pusbroliai ir pusseserės).

2. Antros eilės įpėdiniai paveldi pagal įstatymą tiktai nesant pirmos eilės įpėdinių arba jiems nepriėmus ar atsisakius palikimo, taip pat tuo atveju, kai iš visų pirmos eilės įpėdinių atimta paveldėjimo teisė. Trečios, ketvirtos, penktos ir šeštos eilės įpėdiniai paveldi, jeigu nėra pirmesnės eilės įpėdinių, jeigu šie įpėdiniai atsisakė palikimo arba iš jų atimta paveldėjimo teisė.

3. Įvaikiai ir jų palikuonys, paveldintys po įtėvio ar jo giminaičių mirties, prilyginami įtėvio vaikams ir jų palikuonims. Jie nepaveldi pagal įstatymą po savo tėvų ir kitų aukštutinės linijos giminaičių pagal kilmę, taip pat po savo brolių ir seserų pagal kilmę mirties.

4. Įtėviai ir jų giminaičiai, paveldintys po įvaikio ar jo palikuonių mirties, prilyginami tėvams ir kitiems giminaičiams pagal kilmę. Įvaikio tėvai ir kiti jo aukštutinės linijos giminaičiai pagal kilmę nepaveldi pagal įstatymą po įvaikio ar jo palikuonių mirties.

5. Pagal įstatymą paveldi palikėjo vaikai, gimę susituokusiems tėvams arba tėvams, kurių santuoka pripažinta negaliojančia, taip pat nesantuokiniai vaikai, kurių tėvystė nustatyta pagal įstatymus.

5.12 straipsnis. Paveldėjimas atstovavimo teise


Palikėjo vaikaičiai ir provaikaičiai paveldi pagal įstatymą kartu su paveldinčiais atitinkamai pirmos arba antros eilės įpėdiniais, jeigu palikimo atsiradimo metu nebėra gyvo to iš jų tėvų, kuris būtų buvęs įpėdinis. Jie lygiomis dalimis paveldi tą dalį, kuri būtų priklausiusi mirusiam jų tėvui ar motinai paveldint pagal įstatymą.

5.14 straipsnis. Namų apstatymo ir apyvokos reikmenų paveldėjimas

Įprastinio namų apstatymo ir apyvokos reikmenys pereina įpėdiniams pagal įstatymą, nesvarbu, kokia yra jų eilė ir paveldima dalis, jeigu jie gyveno kartu su palikėju iki jo mirties ne mažiau kaip vienerius metus.


Pateikiama informacija yra rekomendacinio pobūdžio. Tai asmeninė autoriaus nuomonė, kuri nebūtinai yra teisinga.
»19.04.13 - 20:16 Anketa

§gstonke # 3
Naujokas
Naujokas

gstonke





Ačiū už konsultacija, o kaip dėl testamento užginčijimo,ar butu galimybė įrodyti, kad tėvas panaikindamas testamenta manė,kad panaikino visus, o notarė nepaminėjo,kad liko galioti 2006 m., nes 2006m testamentas buvo rašytas pas kitą notarę. Žinau 100 %, kad tėvas ( jam 80 m. ) manė,kad panaikinti visi testamentai.
»20.04.13 - 20:46 Anketa

§Marsas # 4
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

Marsas





Labas vakaras,
Iškilus abejonėms dėl testamento teisėtumo, įpėdiniai pagal įstatymą arba pagal testamentą (kurie paveldėtų, jeigu testamentas ar jo atskiros dalys būtų pripažintos negaliojančiomis) gali pareikšti ieškinį dėl testamento ar jo atskirų dalių pripažinimo negaliojančiomis (LR CK 5.17 str.).
Jeigu manote, kad jūsų tėvas sudarydamas testamentą nesuvokė savo veiksmų reikšmės ir pasekmių, testamentą galima ginčyti remiantis CK 5.16 str. arba CK 1.91 jeigu testamentą jūsų tėvas sudarė ne laisva valia, o paveiktas apgaulės, smurto ar prievartos. Taip pat testamentas gali būti nuginčytas tuo atveju, kai testatorius klydo dėl jo turinio arba visai nenorėjo padaryti tokio pakeitimo ir jeigu būtų tai supratęs, nebūtų tokios valios išreiškęs ir pan. Tam, kad užginčyti testamentą turi būti pagrindas ir įrodymai.


Pateikiama informacija yra rekomendacinio pobūdžio. Tai asmeninė autoriaus nuomonė, kuri nebūtinai yra teisinga.
»21.04.13 - 22:02 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.3126 sekundės -