tėvystė ir sunkus kūno sužalojimas : ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. : Užduok klausimą : tėvystė ir sunkus kūno sužalojimas 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#221: Svečiai
#1: Vartotojai
#5645: Registruoti vartotojai

# Rut0ne


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai ..

     ≡  tėvystė ir sunkus kūno sužalojimas


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Laba diena, patekau į tokią painią situaciją tiek dėl šeimos teisės, tiek dėl baudžiamosios, tiek dėl medicininės.
1. Turiu biologinį tėvą, su kuriuo apie 15m. nebendrauju. Tėvai skyrėsi kai man buvo 5m. Pradžioje dar bendravau po skyrybų. Bet vėliau ryšys dingo, nes jis manimi visiškai nesirūpino, dėl jo blogo gyvenimo būdo, kiek žinau jis turi labai daug anstoliam skolų, niekur nedirbo ir t.t. Nors jis manes neišsižadėjo, bet kiek girdėjau jei palikimo nepriimu (nors jis visiškai nieko ir neturi, nes būtų anstoliai atėmę) ir labai svarbus aspektas, kad jis anstolius per 14m. laikotarpį mokėjo alimentus bendrai paėmus gal tik 1 ar 2 metus. Pirmas klausimas ar teisybė, kad tokiu atveju jo skolos man nepereis?
2. Būčiau taip ramiai ir gyvenęs, bet jį kažkas kerštaujant primušė iki komos. Įtariamieji šėšiolikmečiai sulaikyti, taip pat išaiškintas kaip supratau ir užsakovas. Tėvas iš komos pabudęs, bet pakolkas neveiksnus, smegenys labai stipriai pažeistos ir greičiausiai ir liks nemąstantis kaip supratau iš gydytojų, nors tiesiai šviesiai nieko nepasako. Antras klausimas, ką galima toliau daryti, kur jį galima toliau padėti ir kaip išvengti teisinės atsakomybės už jį tvarkant slaugos reikalus? Policija skambino man, nes niekam daugiau neturėjo kam skambinti. Aš nejaučiu moralinės pareigos juo rūpintis, ar tiesa, kad neturiu ir teisinio pagrindo dėl pirmame punkte minėtų dalykų? Aš ir nenoriu ir fiziškai ir teisiškai prisiimti atsakomybės už jį, nes ir mane užspaus anstoliai iki gyvenimo galo. Paskutinius metus laiko jis gyveno pas senelį, prieš kurį smurtaudavo, bet jis nesiskųsdavo niekam. Dabar senelis bijo, kad net ir atsibudęs kažkiek, jis bus dar labiau neprognozuojamas ir kitas dalykas senelis tokio amžiaus, kad pats savimi nepasirūpina, ką kalbėti apie kitą asmenį. Buvau socialinėje rūpyboje, sako reikia, kad pats užsiregistruotų darbo biržoje, bet kaip, jei jis bus neveiksnus? Kitas dalykas, kažkur dingę asmens dokumentai, iš migracijos tarnybos sako mes atvažiuosim patys į ligoninę, bet jis turi būti veiksnus…. Be asmens dokumentų negalesime rūpintis, kad jis pradžiau gautų slaugą ir globą valstybiniuose globos namuose, o dėl globos namų vėl gi teigia, kad aš turiu juo rūpintis, nors aš jam kaip ir ne sūnus pagal pirmą punktą, ką tokiu atveju daryti?
3. Sulaikytų įtariamųjų advokatas norės susitikti ir pasiūlyti pagalbą, kaip suprantu, kad teisme gauti lengvinančias aplinkybes, ar verta priimti? Ar reikalauti geriau visko teismo metu? Noriu, kad teisme priteistų kaltinamiesiems apmokėti gydymo išlaidas, slaugą mokamuose slaugos namuose iki tėvo gyvenimo galo, jei negaus valstybinės vietos, reabilitacijos išlaidas ir medikamentams išlaidas, moralinę žalą teismas ar taip ar taip priskirs? Kilo dar vieną mintis, gal pasisamdyti advokatą tevui, kad viską tikrai priteistų ką įmanoma, vistiek išlaidas to advokato kaip suprantu apmoketų kaltinamieji. Ar teisėjas su prokuroru ir taip priteis maksimumą ir tą ką minėjau ankščiau? Bet vėlgi aš noriu išliktai sausas pagal pirmą punktą, kad nebučiau priskirtas kaip sūnus ką nors pasirašęs ar tapes globėju ar jį ginančiu?

Labai paini situacija, kurioje aš pats nenoriu prisiimti atsakomybės už žmogų, kuris man tik suteikė gyvybę, bet noriu, kad žmogus, be kurio manes nebūtų šitame pasaulyje turėtų maksimaliai geras salygas.
»22.07.17 - 23:49

§Vaidotas # 2
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

VaidotasIšŠiauliai


Sveiki,
1.
Jeigu palikimo nepriimate, tuomet ir skolų nepriimate,
Jeigu priimate palikimą pagal turto aprašą, tai skolų išieškoti iš jūsų neturėtų teisės daugiau, nei priimto turto vertė.
2.
Jeigu tėvas yra nukentėjusysis baudžiamojoje byloje jam gali priklausyti išmokos iš nukentėjusių asmenų fondo, jeigu išlaikymas yra priteistas tai formaliai galėtumėte ir jūs pretenduoti į tuos pinigusm, juos išieškšant per antstolius.
Daugiau informaciją apie nukentėjusių asmenų fondą ir kokias sumos gali būti priteistos http://www.teisesgidas.lt/modules/xoopsfaq/index.php?cat_id=12
tai, kad klausiate rodo, kad tėvas jums kažkiek rūpi, kiek išlaikymo buvo išieškota galite sužinoti pas antstolius, kuriam buvo perduota vykdomoji byla, jeigu taip nieko iš tėvo nebuvo išieškota, tai pareigos rūpintis ir nėra, jeigu kažkas buvo išieškota, tai pareiga lygiagreti išieškotai sumai, tėvo įdėtam rūpesčiui.
Dėl senelio ir smurto artimoje aplinkoje, galima pritaikyti apsaugos priemones, kad nesiartintų prie nukentėjusių asmenų.
jeigu neturite noro padėti tėvui nei morališkai nei teisiškai, ypač tokiu tėvu kuris jums visiškai nesurūpino, taip ir parašykite savo savivaldybės socialinės paramos skyriui ir savo miesto(rajono) prokurorui. Pagal ck kreitis į teismą dėl asmens pripažinimo neveiksniu gali socialinės globos įstaiga, šeimos nariai (žmona vaikai ) ir prokuroras. Jeigu asmuo nebepajėgus savimi pasirūpinti yra pareiškimo forma dėl asmens pripažinimo neveiksniu http://www.teisesgidas.lt/modules/mydownloads/singlefile.php?lid=62
3.
jeigu tėvas yra nukentėjusysis baudžiamojoje byloje, jam išimties tvarka priklauso valstybės finansuojamas advokatas. Daugiau informacijos http://www.teisesgidas.lt/modules/xoopsfaq/index_cat_id_2.html#130

Pagarbiai
Vaidotas S.


Ką turėčiau žinoti prieš rašydamas ieškinį, pareiškimą, prašymą, atsiliepimą rasi čia.

Pasinaudok pirmine teisine pagalba NEMOKAMAI nepriklausomai nuo turto ir pajamų,

Pasinaudok antrine (procesine) teisine paglaba
Nemokamų advokatų skyrimo tvarka ir kokioje savivaldybėje, kas gali padėti užpildyti prašymą rasi čia.,
Kokių dokumentų reikia ir kada priklauso antrinė (procesinė) teisinė pagalba rasi čia.

Prieš užduodami klausimą perskaitykite D.U.K. dažnai užduodamus klausimus ir diskusijose pateiktus klausimus ir ats
»25.07.17 - 15:01 Anketa Aplankyti tinklapį
  Atspausdinti temą 

Panašios temos
      Tema / Autorius Atnaujinimai Atsakymai Peržiūrėta
® Tėvystės atsisakymas
Svetys
30.01.21 14:18
01157
® Sunkaus kūno suzalojimas
Svetys
18.08.17 10:42
12873
® Dėl tėvystės pašalpos ir alimentų
Svetys
12.12.14 14:14
02840
® tėvystės atsisakymas/alimentai
Svetys
11.11.14 02:03
14200
® Studijos ir tėvystės/motinystės atostogos
Svetys
21.07.14 16:54
14181
   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.11899 sekundės -