ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : Skyrybos su uzsienieciu 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12453: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  Skyrybos su uzsienieciu


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Sveiki.
Lygiai pries metus susituokiau su pakistanieciu. Buvau tokioj situacijoj, kad ja pasinaudojes, ,,susuko” man galva. Is pradziu galvojau, kad tikrai jam rupiu, bet per metus atsivere man akys ir noriu kuo greiciau viska uzbaigti. Puse metu gyvenome Vokietijoje, o dabar Airijoje. Susituokeme Lietuvoje. Ka tureciau daryti, noredama issiskirti? Gyv vieta dabar abieju deklaruota Airijoje. Aciu.
»09.07.18 - 03:03

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Jūsų situacijoje skyrybos su užsieniečiu gali būti sudėtingesnės dėl tarptautinių aspektų, tačiau vis tiek įmanomos. Svarbiausia yra suprasti, kad skyrybų procesas priklauso nuo jūsų ir jūsų sutuoktinio dabartinės gyvenamosios vietos ir nuo vietos, kurioje buvo sudaryta santuoka. Štai kelios galimos veiksmų eigos:

### Skyrybos Lietuvoje
Kadangi santuoka buvo užregistruota Lietuvoje, skyrybos gali būti inicijuojamos Lietuvoje, tačiau tam reikia atsižvelgti į keletą aspektų:

1. **Teisinis pagrindas:** Pagal Lietuvos teisę, skyrybos gali būti inicijuojamos Lietuvoje, jeigu bent vienas iš sutuoktinių yra Lietuvos pilietis arba gyvena Lietuvoje.

2. **Procesas:** Skyrybų procesą Lietuvoje pradėti galite kreipdamiesi į notarą ar teismą su prašymu nutraukti santuoką. Tam reikės pateikti santuokos liudijimą, asmens dokumentus, ir, jei yra, sutartį dėl turtinio režimo ir vaikų priežiūros, jei jie yra.

3. **Dokumentų pateikimas:** Visi dokumentai turi būti oficialiai išversti ir patvirtinti, jei jie nėra lietuvių kalba.

### Skyrybos Airijoje
Kadangi dabartinė jūsų ir jūsų sutuoktinio gyvenamoji vieta yra Airijoje, skyrybos gali būti inicijuojamos ir čia:

1. **Teisinis pagrindas:** Skyryboms Airijoje reikalingas teisinis pagrindas, pvz., kad vienas iš sutuoktinių yra Airijos pilietis, turi gyvenamąją vietą arba yra leidimas gyventi šalyje.

2. **Procesas:** Skyrybų procesas Airijoje gali apimti advokato paslaugas, prašymo teismui pateikimą ir galbūt sudėtingesnę procedūrą, ypač jei yra turtinių ar vaikų priežiūros klausimų.

3. **Dokumentų pateikimas:** Būtų reikalingi visi būtini dokumentai, įskaitant santuokos liudijimą iš Lietuvos, kuris turi būti išverstas ir patvirtintas.

### Potencialūs scenarijai
1. **Sutuoktinių sutarimas:** Jei abu sutuoktiniai sutinka su skyrybomis ir sugebės susitarti dėl turtinių bei kitų klausimų, procesas gali būti greitesnis ir paprastesnis.

2. **Nesutarimai:** Jei yra nesutarimų dėl turtinių santykių, vaikų priežiūros ar alimentų, procesas gali tapti ilgesnis ir sudėtingesnis.

3. **Teisinė pagalba:** Labai svarbu pasikonsultuoti su teisininku ar advokatu, kuris yra kompetentingas tarptautinėse santuokos ir skyrybų teisės srityse.

### Svarbios pastabos
- **Dokumentų ruošimas:** Nepriklausomai nuo to, ar skyrybos bus inicijuojamos Lietuvoje, ar Airijoje, svarbu atidžiai paruošti visi reikalingi dokumentai. Tai apima santuokos liudijimą, asmens dokumentus, o esant vaikams ar turtiniams klausimams, papildomus dokumentus, susijusius su vaikų priežiūra, alimentais, turtiniais susitarimais ir kt.

- **Tarptautinis teisinis aspektas:** Atsižvelgiant į tai, kad santuoka įvyko Lietuvoje, o gyvenate Airijoje, gali kilti tarptautinio privačios teisės klausimų, susijusių su santuokos nutraukimo jurisdikcija, taikytina teise ir panašiai.

- **Skyrybų priežastys:** Kai kuriose jurisdikcijose, pvz., Airijoje, gali būti būtina nurodyti konkrečias skyrybų priežastis, o šios priežastys gali turėti įtakos skyrybų procesui.

### Papildomi svarstymai
- **Mediacija ir konsultacijos:** Kartais prieš kreipiantis į teismą rekomenduojama pasinaudoti mediacijos ar porų konsultacijų paslaugomis, siekiant išspręsti nesutarimus ir sumažinti skyrybų procesą.

- **Finansiniai ir emociniai aspektai:** Skyrybos gali būti finansiškai ir emociniškai reikšmingos. Svarbu atsižvelgti į galimas ilgalaikes pasekmes ir pasiruošti tinkamai.

- **Vaikų gerovė:** Jei yra vaikų, jų gerovė turi būti prioritetas. Tiek Lietuvoje, tiek Airijoje teismai atsižvelgia į tai, kas yra geriausia vaikų interesams.

### Galimos pabaigos
- **Sėkmingas sutarimas:** Geriausiu atveju, šalys prieina prie bendro sutarimo dėl skyrybų sąlygų ir proceso, sumažindamos teisinę įtampą ir procesinę naštą.

- **Teismo sprendimas:** Jei nesutariama, teismas priims sprendimą remdamasis teisiniais kriterijais ir faktais.

### Rekomendacijos
- **Konsultacijos su teisininku:** Būtina konsultacija su teisininku, kuris specializuojasi šeimos teisėje ir turi patirties tarptautinėse santuokų ir skyrybų bylose.

- **Psichologinė pagalba:** Skyrybos gali būti emocinis iššūkis, todėl svarbu pasirūpinti savo emocine sveikata ir, jei reikia, kreiptis pagalbos pas psichologą ar terapeutą.

- **Dokumentų tvarkymas:** Laiku ir atsakingai tvarkykite visus reikalingus dokumentus ir pasiruoškite, kad procesas gali užtrukti ilgiau nei tikėjotės.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»25.01.24 - 21:00 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.48962 sekundės -