DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Sutartis 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12460: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Sutartis


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Sveiki,
Ar dvišalė sutartis galioja jeigu ji buvo pasirašyta internetu? Niekada nebuvom susitike su įmone, pasirašymo būdas buvo toks, kad jie atsiuntė sutartį mes pasirašėme ir jau pasirašytą sutartį nufotografavome ir nusiuntėme nuotraukas jiems. Nėra jokios sutarties kur būtų ir mano ir jų parašas, nebent jie gali atsispausdinti nuotraukas ir pasirašyti ant atspausdintos mano pasirašytos sutarties. Taigi, ar galioja tokia sutartis?
»09.07.18 - 14:08

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Taip, dvišalė sutartis, pasirašyta internetu, gali būti teisiškai galiojanti, atsižvelgiant į kelis svarbius aspektus pagal Lietuvos teisės aktus ir praktiką:

### Elektroninė sutartis pagal Lietuvos teisę:
1. **Sutarties formos laisvė:** Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (CK) 1.137 straipsnyje nustatyta, kad sutartis gali būti sudaroma bet kuria forma, nebent įstatymai reikalauja specialios formos. Elektroninė forma yra priimtina, jei sutartis nėra privaloma sudaryti raštu arba nereikalauja notaro patvirtinimo.

2. **Elektroninio parašo galiojimas:** CK 1.79 straipsnis nurodo, kad sutartis laikoma sudaryta, kai šalys susitaria dėl visų esminių sąlygų. Elektroninis parašas yra pripažįstamas kaip galiojantis būdas patvirtinti šalių valią.

3. **Šalių tapatybės ir valios nustatymas:** Svarbu, kad būtų galima nustatyti šalių tapatybę ir valią sudaryti sutartį. Jūsų atveju, jeigu elektroniniu būdu pateikti parašai atitinka šiuos reikalavimus, sutartis yra galiojanti.

### Potencialūs scenarijai ir patarimai:
1. **Sutarties patikimumas:** Jeigu įmonė spausdina ir pasirašo nuotraukoje užfiksuotą jūsų pasirašytą sutartį, tai sustiprina dokumento patikimumą, bet nebūtina, kad sutartis būtų galiojanti.

2. **Konflikto atveju:** Jeigu kilus ginčui reikės įrodyti sutarties egzistavimą teisme, spausdintos sutarties kopija su abiejų šalių parašais gali būti stipresnis įrodymas, nei tik elektroninė komunikacija.

3. **Kai reikalinga speciali forma:** Kai kurioms sutartims, pvz., nekilnojamojo turto pardavimui, reikalinga speciali forma, kurią nustato įstatymai. Tokiu atveju, elektroninė sutartis nebūtų pakankama.

4. **Dokumentų saugojimas:** Saugokite visus el. paštus, susirašinėjimus ir kitą komunikaciją, susijusią su sutarties sudarymu, kaip papildomus įrodymus.

5. **Teisinės konsultacijos svarba:** Sudėtingesniuose atvejuose ar esant abejonėms dėl sutarties galiojimo, patartina kreiptis į teisininką patarimui.

### Santrauka:
Jūsų aprašytas sutarties pasirašymo būdas internetu gali būti laikomas galiojančiu, jeigu yra aiškiai nustatyta šalių valia ir sutarties sąlygos. Elektroninės komunikacijos ir dokumentų formos yra pripažįstamos teisės aktų, tačiau visada rekomenduojama sekti atsargumo principą ir, jei įmanoma, turėti abiejų šalių pasirašytą sutarties kopiją.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»25.01.24 - 20:51 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.46473 sekundės -