ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. : Užduok klausimą : Del moralines zalos atlyginimo 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12451: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai ..

     ≡  Del moralines zalos atlyginimo


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Sveiki. Kiek galima prasyti atlyginti moraline zala, kai buvo patalpintas skelbimas i interneta, kad moteris iesko vyru?
»19.07.18 - 11:55

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Moralinės žalos atlyginimo dydžio nustatymas, kai buvo paskelbtas neteisingas skelbimas internete, priklauso nuo daugelio veiksnių. Teismas, sprendžiantis moralinės žalos atlyginimo klausimą, atsižvelgia į keletą pagrindinių aspektų:

1. **Skelbimo turinys:** Jei skelbimas buvo įžeidžiantis, melagingas, kompromituojantis ar pažeminantis, tai gali didinti moralinės žalos dydį. Pavyzdžiui, jei skelbime buvo nurodyti melagingi teiginiai, kurie pažeidė asmenį, tai gali būti vertinama kaip didesnė žala.

2. **Skelbimo paskelbimo būdas ir matomumas:** Kuo skelbimas buvo paskelbtas plačiau matomoje vietoje ar platformoje, tuo didesnė gali būti žala. Pavyzdžiui, skelbimas populiarioje socialinėje medijoje gali sukelti didesnę žalą nei mažiau lankomoje svetainėje.

3. **Skelbimo paskelbimo trukmė:** Ilgesnis skelbimo viešinimo laikas gali reikšti didesnę žalą, nes daugiau žmonių gali būti suvokę netinkamą turinį.

4. **Skelbimo autoriaus kaltė:** Jei skelbimo autorius tyčia ar dėl didelio neatsargumo paskelbė netinkamą informaciją, tai taip pat gali didinti moralinės žalos atlyginimo dydį.

5. **Poveikis asmeniui:** Svarbu atsižvelgti į tai, kaip skelbimas paveikė asmenį, pvz., ar dėl skelbimo jis patyrė psichologinį stresą, reputacijos pablogėjimą ar neteko galimybių darbo rinkoje. Tai gali apimti emocinį diskomfortą, socialinę atskirtį, pažeminimą ir kitus nepageidaujamus padarinius.

6. **Individualios aplinkybės:** Kiekviena byla yra unikali, todėl svarbu atsižvelgti į asmenį, kuriam padaryta žala, jo socialinę padėtį, profesiją, amžių ir kitas asmenines aplinkybes.

7. **Teismų praktika:** Moralinių žalų dydžiai Lietuvoje gali labai skirtis, priklausomai nuo konkrečių aplinkybių ir teismų praktikos. Būtina įvertinti ankstesnius panašių bylų sprendimus, siekiant suformuoti realistinį lūkesčių lygį.

### Potencialūs scenarijai ir jų poveikis ieškiniui

1. **Teismo sprendimo atidėjimas ar neigiamas sprendimas:** Jei ieškinys yra nepakankamai pagrįstas arba neįrodoma žalos padarymo faktas, tai gali lemti atidėjimą ar net atmetimą.

2. **Išlaidos teisme:** Teisinės išlaidos, susijusios su ieškinio teikimu, gali būti reikšmingos, ypač jei byla užsitęsia.

3. **Psichologinis poveikis:** Teismo procesas gali būti psichologiškai sunkus ir stresą keliantis žalą patyrusiam asmeniui.

4. **Skelbimo autoriaus reakcija:** Autorius gali pasirinkti taikos sutartį arba pripažinti kaltę, kas gali palengvinti procesą.

5. **Teisminės klaidos:** Visada yra rizika, kad teismas gali priimti neteisingą sprendimą dėl netikslių įrodymų ar teisės taikymo klaidų.

6. **Viešumas:** Bylos nagrinėjimas teisme gali sukelti papildomą viešumą, kuris gali padidinti asmeniui patiriamą stresą ar reputacijos žalą.

Reikėtų atkreipti dėmesį tai, kad:

- **Derybos dėl taikos sutarties:** Prieš kreipiantis į teismą, galima bandyti išspręsti klausimą derybų būdu. Jei skelbimo autorius sutiks atlyginti žalą be teismo proceso, tai gali būti greitesnis ir mažiau stresą keliantis sprendimo būdas.
- **Advokato pasirinkimas:** Pasirinkus patyrusį advokatą, galima padidinti ieškinio sėkmės galimybes. Tačiau tai taip pat didina išlaidas.
- **Skelbimo autoriaus finansinės galimybės:** Jei skelbimo autorius neturi pakankamai finansinių išteklių, tai gali apsunkinti ar net padaryti neįmanomu kompensacijos gavimą net ir laimėjus bylą.
- **Laiko ir išteklių sąnaudos:** Net ir laimint bylą, teismo procesas gali užtrukti ilgai ir pareikalauti didelių laiko bei finansinių išteklių sąnaudų.
- **Moralinės žalos įrodymo sunkumas:** Moralinės žalos dydžio įrodymas gali būti sudėtingas, ypač kai kalbama apie subjektyvius patiriamo streso ir emocinio diskomforto aspektus.

Atsižvelgiant į šiuos potencialius scenarijus, būtina kruopščiai įvertinti visas bylos aplinkybes ir turimas įrodymų bei argumentų bazes prieš kreipiantis į teismą dėl moralinės žalos atlyginimo. Taip pat svarbu pasverti, ar teismo proceso nauda viršija jo trūkumus ir rizikas.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»13.01.24 - 19:12 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.56811 sekundės -