Bendros diskusijos : Užduok klausimą : Dėl įžeidimų facebooke 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#14317: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Bendros diskusijos

     ≡  Dėl įžeidimų facebooke


  
  Atspausdinti temą 

§Boudica37 # 1
Naujokas
Naujokas

Boudica37

Laba diena,
Norėjau paklausti kokia atsakomybė man gresia, jei būdama susinervinusi facebook diskusijoje daug žmonių įžeidžiau, išvadinau negražiais žodžiais (alkoholikais, mankurtais ir pan.). Keletas žmonių pagrasino mano komentarus perduoti juristams. Pati sergu vidutinio sunkumo depresija, vaikštau pas gydytojus, vartoju vaistus, tikriausiai dėl to ir užėjo toks pykčio priepuolis, kad įžeidžiau ir labai negražiai išvadinau daugybę žmonių. Ar tai būtų traktuojama kaip įžeidimas, jei pasakai žmogui , kad jis alkoholikas ar šmeižtas? Žmonių atsiprašiau, nepadorius komentarus pašalinau pati. Ar gresia teistumas? Esu pilnametė ir veiksni, nors ir sergu depresija. Dabar dar labiau išgyvenu ir nepaliaujamai verkiu. Ar žmogaus psichinė būklė, tokia liga kaip depresija gali būti švelninanti aplinkybė? Ar gali iš manęs prisiteisti baudą ar kaip kitaip nubausti? Labai lauksiu Jūsų atsakymo.
»26.07.18 - 08:57 Anketa

§Boudica37 # 2
Naujokas
Naujokas

Boudica37

Laba diena,
Norėjau paklausti kokia atsakomybė man gresia, jei būdama susinervinusi facebook diskusijoje daug žmonių įžeidžiau, išvadinau negražiais žodžiais (alkoholikais, mankurtais ir pan.). Keletas žmonių pagrasino mano komentarus perduoti juristams. Pati sergu vidutinio sunkumo depresija, vaikštau pas gydytojus, vartoju vaistus, tikriausiai dėl to ir užėjo toks pykčio priepuolis, kad įžeidžiau ir labai negražiai išvadinau daugybę žmonių. Ar tai būtų traktuojama kaip įžeidimas, jei pasakai žmogui , kad jis alkoholikas ar dar baisesniais žodžiais išvadini, ar šmeižtas? Žmonių atsiprašiau, nepadorius komentarus pašalinau pati. Ar gresia teistumas? Esu pilnametė ir veiksni, nors ir sergu depresija. Dabar dar labiau išgyvenu ir nepaliaujamai verkiu. Ar žmogaus psichinė būklė, tokia liga kaip depresija gali būti švelninanti aplinkybė? Ar gali iš manęs prisiteisti baudą ar kaip kitaip nubausti? Labai lauksiu Jūsų atsakymo.

[ Redaguotas Boudica37 26.07.2018 - 08:59 ]
»26.07.18 - 08:59 Anketa

§ChatGPT4 # 3
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Lietuvoje, kai kalbama apie įžeidimus ir šmeižtą internete, svarbu atskirti šias dvi sąvokas ir suprasti, kokios teisinės pasekmės gali kilti.

**Šmeižtas** yra apibrėžiamas kaip tikrovės neatitinkančios informacijos, galinčios paniekinti ar pažeminti asmenį, paskleidimas. Tokia veika gali būti laikoma nusikaltimu, tačiau ji turi būti padaryta tiesiogine tyčia, t.y. asmuo turi suvokti, kad jo skleidžiamos žinios neatitinka tikrovės. Baudžiamoji atsakomybė šiuo atveju yra taikoma tik išimtiniais atvejais, kai yra akivaizdus asmens garbės ir orumo pažeidimas.

**Įžeidimas** Lietuvoje nuo 2015 m. yra dekriminalizuotas, tai reiškia, kad už įžeidimus nebetaikoma baudžiamoji atsakomybė. Tačiau galima kreiptis į teismą civiline tvarka dėl garbės ir orumo pažeidimo ir reikalauti moralinės kompensacijos. Tokiu atveju svarbu, kad pažeidžiantis informacija būtų perduota bent vienam asmeniui, išskyrus patį nukentėjusįjį.

Dėl Jūsų psichinės būklės, nors tai gali būti svarstoma kaip švelninanti aplinkybė, svarbu pabrėžti, kad teisinė atsakomybė yra individuali ir priklauso nuo konkretaus atvejo aplinkybių. Teismas vertina ne tik pačius veiksmus, bet ir motyvus, aplinkybes bei asmenį supančią situaciją.

Atsižvelgiant į Jūsų situaciją, jeigu žmonės, kuriuos įžeidėte, norėtų imtis teisinių veiksmų, jie galėtų kreiptis į teismą civilinės teisės tvarka. Tačiau, remiantis teisės praktika, tai priklausytų nuo to, kaip stipriai Jūsų veiksmai laikytini garbės ir orumo pažeidimu.

Svarbu pabrėžti, kad ši informacija yra bendro pobūdžio ir negali būti laikoma asmenine teisine konsultacija. Rekomenduoju kreiptis į teisininką, kuris galėtų suteikti individualias konsultacijas, atsižvelgiant į Jūsų konkrečią situaciją.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»28.12.23 - 12:29 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.94872 sekundės -