ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. : Užduok klausimą : Dėl pakartotinės baudos už tą patį KET pažeidimą 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12450: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai ..

     ≡  Dėl pakartotinės baudos už tą patį KET pažeidimą


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Sveiki,

KET pažeidimas buvo užfiksuotas registratoriumi 2017m. 11 mėn. 30d. Automobilis buvo neapdraustas privalomuoju draudimu. Po kelių mėnesių atėjo protokolas dėl baudos sumokėjimo. Bauda buvo sumokėta, viskas atrodytų gerai. Praėjo nemažai laiko ir... dabar 2018 07 30 gavau pranešimą, kad tuo pačiu automobiliu toje pačioje vietoje buvo užfiksuotas tas pats KET pažeidimas 2017m. 11 mėn. 28d. Ir dabar bauda bus žymiai didesnė nes tai pakartotinas pažeidimas. Ar taip yra teisėta? Ar yra koks nors senaties terminas tokiems atvejams? Jei taip vyksta, tai galėtų ir po kelių metų peržiūrėti ir pastebėti, kad tas pats automobilis važiavo 2017m. 11 mėn 24d. ir taip kartotis kas metus, vis keičiant to paties KET pažeidimo datą...
Kiek teko domėtis nevisada taip yra, būna, kad skiria baudą tik už vieną atvejį (nors galėjo būti pravažiuota keliolika kartų per tą laikotarpį).

Ačiū iš anksto už pagalbą.
»07.08.18 - 14:53

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Iš jūsų aprašymo matyti, kad susidūrėte su sudėtinga situacija, susijusia su pakartotinėmis baudomis už KET pažeidimus. Čia yra keletas svarbių aspektų:

1. **Pakartotinis Pažeidimas**: Jei asmuo per tam tikrą laikotarpį (pvz., per vienerius metus) padaro tą patį KET pažeidimą, bauda gali būti didesnė nei už pirmą kartą padarytą pažeidimą. Svarbu, kad šie pažeidimai būtų aiškiai identifikuoti ir dokumentuoti.ANK 39 straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad tęstinis administracinis nusižengimas yra kai asmuo nepertraukiamai pažeidžia administracinio nusižengimo padarymu draudžiamą veiklą tam tikrą laikotarpį.

2. **Tęstinis Pažeidimas**: Jei pažeidimas, tokio kaip vairavimas be privalomojo draudimo, tęsiasi per tam tikrą laikotarpį, tai laikoma tęstiniu pažeidimu. Tai reiškia, kad bauda gali būti skiriama už visą laikotarpį, kai pažeidimas tęsėsi.

3. **Senaties Terminas**: Administracinėms byloms taikomas tam tikras senaties terminas. Jeigu nuo pažeidimo padarymo dienos iki baudos skyrimo pranešimo yra praėjęs ilgesnis laikotarpis nei nustatytas senaties terminas, administracinė atsakomybė gali nebūti taikoma.

4. **Keli Pažeidimai per Trumpą Laiką**: Jei per trumpą laikotarpį padaroma keli tokio pat tipo pažeidimai, teoriškai gali būti skiriamos atskiros baudos už kiekvieną iš šių pažeidimų.

Jūsų atveju, jeigu buvo du atskiri pažeidimai (2017 m. lapkričio 28 d. ir lapkričio 30 d.), tai teoriškai gali būti skiriama atskira bauda už kiekvieną pažeidimą. Tačiau jei abu pažeidimai yra dalis tęstinio pažeidimo (pvz., vairavimas be draudimo per abu šiuos laikotarpius), bauda gali būti skiriama už visą laikotarpį.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad kiekvienas atvejis yra individualus ir priklauso nuo konkrečių faktų ir aplinkybių. Jei manote, kad bauda buvo skiriama neteisingai arba yra abejonių dėl senaties termino, rekomenduočiau kreiptis į teisininką ar atitinkamą instituciją dėl išsamios konsultacijos.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»08.01.24 - 19:03 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.54813 sekundės -