Bendros diskusijos : Užduok klausimą : antstolio veiksmai 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#7920: Svečiai
#1: Vartotojai
#5720: Registruoti vartotojai

# Milian


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Bendros diskusijos

     ≡  antstolio veiksmai


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
sveiki.Turiu skolą 520 eu.Įnešiau pagal galimybes 30 eu į antstolio sąsk.Nedirbu Antstolius areštavo juridiškai man priklausančio buto dalį.Antstolius reikalauja minimum 200 eu įmokos,kitaip suma išaugs dar 500 eu ir grąsina 30 parų areštu.Ar jis turi teisę taip elgtis ir ar gali imtis varžytinių buto dalies atžvigiu.Ačiū
»19.09.18 - 13:06

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Ar antstolis turi teisę areštuoti jūsų turtą?

Taip, antstolis turi teisę areštuoti jūsų turtą, jei jūs neįvykdote savo prievolės, kurią įvykdyti įpareigojo teismas. Tai numatyta Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau - CPK) 672 straipsnyje. Šis straipsnis nustato, kad antstolis turi teisę areštuoti skolininko turtą, kad būtų užtikrintas išieškojimas.

Ar antstolis turi teisę reikalauti 200 eu įmokos?

Taip, antstolis turi teisę reikalauti, kad jūs mokėtumėte bent minimalią įmoką, kad būtų tęsiamas skolos išieškojimas. Tai numatyta CPK 674 straipsnio 2 dalyje. Šis straipsnis nustato, kad antstolis gali reikalauti, kad skolininkas mokėtų įmokas, kurios būtų tinkamos išieškotinai sumai ir vykdymo išlaidoms padengti.

Ar antstolis turi teisę grasinti 30 parų areštu?

Priklauso nuo skolos t.y. naudos pobūdžio antstolis turi teisę grasinti 30 parų areštu, jei jūs neįvykdote jo nurodymų. Tai numatyta CPK 676 straipsnio 3 dalyje. Šis straipsnis nustato, kad jei skolininkas nevykdo antstolio nurodymų, nėra galimybės išieškoti skolos antstolis gali apie tai pranešti baudą paskyrusi ai institucijai, o ši savo ruožtu gali spręsti dėl naudos pakeitimo viešais darbais arba areštu.

Ar antstolis turi teisę imtis varžytinių jūsų buto dalies atžvilgiu?

Taip, antstolis turi teisę imtis varžytinių jūsų buto dalies atžvilgiu, jei jūs neįvykdote savo prievolės ir nemokėsite įmokų. Tai numatyta CPK 691 straipsnio 1 dalyje. Šis straipsnis nustato, kad jei skolininkas nevykdo teismo sprendimo, antstolis gali inicijuoti varžytines skolininkui priklausančio turto pardavimui.

Ką jūs galite daryti?

Jei jūs nesutinkate su antstolio veiksmais, galite kreiptis į teismą. Teismui galite ginčyti antstolio sprendimus ir reikalauti, kad jis būtų panaikintas. Taip pat galite kreiptis į socialines tarnybas, kad gautumėte pagalbą dėl skolos išieškojimo.

Štai keletas konkrečių patarimų, ką galite daryti:

Raskite būdą, kaip padidinti savo įmokas. Galite ieškoti darbo, prašyti pagalbos iš šeimos ar draugų, arba kreiptis į socialines tarnybas.
Susisiekite su antstoliu ir pasikalbėkite su juo apie savo situaciją. Galbūt galėsite susitarti dėl kitokio skolos grąžinimo plano.
Jei nesate patenkinti antstolio sprendimais, kreipkitės į teismą. Teismas gali panaikinti antstolio sprendimus ir įpareigoti jį imtis kitų veiksmų.
Patikslinimai:

Antstolis negali areštuoti jūsų turto, jei jis yra būtinas jūsų pagrindinėms gyvenimo reikmėms. Tai numatyta CPK 673 straipsnio 2 dalyje. Šis straipsnis nustato, kad antstolis negali areštuoti turto, kuris yra būtinas skolininkui ar jo šeimos nariams pragyventi.
Antstolis negali areštuoti jūsų turto, jei jo vertė yra mažesnė nei išieškotina suma. Tai numatyta CPK 675 straipsnio 2 dalyje. Šis straipsnis nustato, kad antstolis negali areštuoti turto, kurio vertė yra mažesnė nei išieškotina suma ir vykdymo išlaidos.
Atsakymas į jūsų klausimą:

Taigi, antstolis turi teisę areštuoti jūsų turtą, jei jūs neįvykdote savo prievolės, kurią įvykdyti įpareigojo teismas. Tačiau ši teisė yra ribota ir antstolis negali areštuoti jūsų turto, jei jis yra būtinas jūsų pagrindinėms gyvenimo reikmėms.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»30.12.23 - 14:08 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.36682 sekundės -