ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. : Užduok klausimą : Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro išra 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12467: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai ..

     ≡  Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro išra


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Sveiki,
prieš kelis metus teko užsidirbti teistumą. Informatikos departamentas iš įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro išduoda pažymas arba išrašus.
Esmė yra ta, kad pažymoje rašoma, kad aš esu neteistas, nes teistumas jau kaip ir išnykęs.
Tačiau išraše informacija yra likusi.
Ar taip ir liks visą gyvenimą? Ar yra galimybių kažką padaryti, kad ta informacija nebūtų rodoma?
Klausiu todėl, kad reikia tą infomraciją pateikti užsienio šalies ambasadai, ir jie reikalauja būtent išrašo.
Antras klausimas:
buvau nuteistas už dvi nusikalstamas veikas, kurių viena pripažinta kaip neatsargus nusikaltimas (asmens sužalojimas transporto priemone), o kita - pareigūno įžeidimas (pagal BK), kuri šiuo metu yra dekriminalizuota.
Ar galima tikėtis, kad dekriminalizuota veika būtų pašalinta iš registro arba kad įraše atsirastų informacija, kad veika dekriminalizuota?

Iš anksto dėkoju už pagalbą.
»25.09.18 - 22:27

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Štai keletas papildomų dalykų, kuriuos galite apsvarstyti:

Teistumo įrašų šalinimas ar pakeitimas gali užtrukti. Visas procesas gali trukti nuo kelių mėnesių iki kelių metų.
Teistumo įrašų šalinimas ar pakeitimas gali būti brangus. Gali prireikti sumokėti mokesčius už dokumentus, advokato paslaugas ar kitus mokesčius.
Teistumo įrašų šalinimas ar pakeitimas negarantuoja, kad jums bus leista gauti norimą darbą ar keliauti į užsienį. Darbo teikėjas ar užsienio šalies institucija vis tiek gali atsižvelgti į jūsų praeitą teistumą, net jei jis yra panaikintas ar pakeistas.
Tikiuosi, kad ši informacija bus naudinga.
Ši situacija yra gana sudėtinga, nes susijusi su teistumo įrašais ir jų panaikinimu arba informacijos atnaujinimu registruose. Čia svarbu atsižvelgti į kelis aspektus:

1. **Teistumo "išnykimas" ir įrašai registre**: Teistumas gali "išnykti" po tam tikro laikotarpio, vadinamo "šalinimo terminu", tačiau tai nereiškia, kad informacija apie ankstesnį teistumą išnyksta iš visų registų. Įprastai, pažymoje gali būti nurodyta, kad asmuo yra neteistas, jeigu teistumas yra "išnykęs", tačiau detalūs įrašai apie praeitą teistumą gali išlikti teisėsaugos duomenų bazėse.

2. **Informacijos panaikinimas ar atnaujinimas**: Kiekvienos šalies teisės aktai gali skirtis, bet paprastai yra galimybės prašyti panaikinti ar atnaujinti informaciją registruose, ypač jei tam tikros nusikalstamos veikos yra dekriminalizuotos. Tam reikia kreiptis į atitinkamas institucijas, pvz., teismą ar teisėsaugos organus, su prašymu pakeisti ar panaikinti įrašus.

3. **Dekriminalizuotos veikos**: Jeigu nusikalstama veika yra dekriminalizuota po jūsų nuteisimo, tai suteikia pagrindą kreiptis dėl įrašo pakeitimo ar šalinimo iš registro. Tam taip pat reikia teismo sprendimo ar oficialaus prašymo teisėsaugos institucijoms.

4. **Kreipimasis į teisininką**: Dėl šios sudėtingos situacijos ir norint gauti tiksliausią patarimą, labai svarbu kreiptis į teisininką, kuris specializuojasi būtent šioje srityje ir žino, kaip veikia teistumo įrašų šalinimo ar pakeitimo procesas.

5. **Dokumentų pateikimas užsienio šalies ambasadai**: Pateikiant dokumentus užsienio šalies ambasadai, svarbu būti atviram ir pateikti visą reikalingą informaciją. Jei įmanoma, pateikite paaiškinimą dėl teistumo "išnykimo" ir teisės aktų, kurie galiojo nusikaltimo įvykdymo metu.

Kiekviena situacija yra individuali, todėl rekomenduočiau kreiptis į kompetentingą teisininką arba atitinkamas institucijas, kad gautumėte konkrečią, jūsų atvejui pritaikytą teisinę konsultaciją.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»30.12.23 - 13:25 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.5278 sekundės -