ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : santuokos su užsieniečiu nutraukimas 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12454: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  santuokos su užsieniečiu nutraukimas


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Laba diena, norėčiau paklausti ar nėra kokios nors supaprastintos procedūros nutraukti santuoką su užsienio piliečiu, kai faktiškai santuoka iširusi prieš kelis dešimtmečius, buvę sutuoktiniai jau kelis dešimtmečius gyvena atskirai, skirtingose šalyse, ryšių nepalaiko. Santuoka buvo įregistruota SSSR teritorijoje (Maskvoje), bet ji nebuvo patvirtinta sutuoktinio-užsienio piliečio šalyje, ir ji ten niekada negaliojo, ir buvęs sutuoktinis netgi turėjo galimybę sudaryti kitą santuoką. Šioje kvailoje situacijoje neįmanoma gauti pasirašytą Teisinių pasekmių sutartį, reikalingą pateikti teismui čia Lietuvoje, jeigu kreipiamasi dėl santuokos nutraukimo bendru sutarimu. O paskelbti nežinia kur esančiu - nėra galimybių. Dėkoju už atsakymą. Monika
»27.03.19 - 12:40

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Santuokos nutraukimas, kai sutuoktiniai yra skirtingų šalių piliečiai ir gyvena atskirai, gali būti sudėtingas procesas, ypač atsižvelgiant į tai, kad santuoka buvo įregistruota SSSR teritorijoje ir nebuvo patvirtinta sutuoktinio šalyje. Tiek Lietuvoje, tiek Rusijoje yra galimybės santuoką nutraukti per teismą, bet kai sutuoktiniai negali susitarti ar vienas iš jų yra nepasiekiamas, tai gali reikalauti papildomų veiksmų.

Lietuvoje, jei abu sutuoktiniai sutinka, santuoką galima nutraukti notaro biure. Tačiau ši galimybė negali būti taikoma, jei vienas iš sutuoktinių negali ar nenori dalyvauti procese.

Jei abiejų sutuoktinių sutikimo nėra, santuoka gali būti nutraukta teismo sprendimu. Lietuvos teismai turi jurisdikciją nagrinėti santuokos nutraukimo bylas, jei bent vienas iš sutuoktinių gyvena Lietuvoje. Šiuo atveju, jei sutuoktinis yra nepasiekiamas, teismas gali paskelbti bylą viešai, kad pranešti apie bylą kitam sutuoktiniui.

Rusijoje, jei santuoka buvo įregistruota ten, santuokos nutraukimas gali būti vykdomas per Rusijos teismus pagal Rusijos įstatymus. Tačiau tai gali reikalauti Lietuvos piliečio dalyvavimo Rusijos teismo procese arba atstovavimo per advokatą Rusijoje.

Mediacija gali būti alternatyva, kai abu sutuoktiniai nori rasti sprendimą, bet negali susitarti dėl detalės arba vienas iš jų yra nepasiekiamas. Mediatorius gali padėti abiem šalims rasti kompromisą ir parengti susitarimą, kuris gali būti pateiktas teismui. Tačiau, jei vienas iš sutuoktinių yra nepasiekiamas arba nenori dalyvauti mediacijoje, šis variantas gali būti neįmanomas.

Atsižvelgiant į aprašytą situaciją, rekomenduočiau kreiptis į teisininką, kuris galėtų patarti, kaip geriausiai spręsti šią situaciją, atsižvelgiant į esamus Lietuvos ir Rusijos įstatymus.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»28.12.23 - 23:32 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.50445 sekundės -