ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. : Užduok klausimą : Melaginga informacija 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12468: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai ..

     ≡  Melaginga informacija


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Darbuotoja raštu pateikė vadovui skundą, kad kitas darbuotojas kabinete naudojo psichologinį-emocinį smurtą. Šių darbuotojų pokalbis kabinete buvo, bet nieko panašaus į tai kas rašoma skunde. Vieną kartą panaši pateikta informacija jau nepasitvirtino.
Ar tai galima vertinti kaip šmeižtą?
»10.06.19 - 19:21

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Atsižvelgiant į pateiktą situaciją, kurioje darbuotoja pateikė skundą dėl kolegos psichologinio smurto darbe, svarbu įvertinti, ar tai gali būti laikoma šmeižtu. Svarbiausia yra išsiaiškinti faktus ir teisės aktų reikalavimus:

1. **Psichologinis smurtas darbo aplinkoje:** Lietuvos Respublikos darbo kodekse ar įstatymuose nėra aiškiai apibrėžtos psichologinio smurto ar mobingo sąvokos. Todėl atsakomybę už tokius veiksmus galima taikyti tik dėl jų pasekmių, pavyzdžiui, neteisėto atleidimo ar darbo sąlygų pakeitimo.

2. **Šmeižto apibrėžimas:** Šmeižtu laikomas tikrovės neatitinkančios informacijos, galinčios pakenkti asmens garbei ar orumui, paskleidimas. Šmeižtu dažnai siekiama apkaltinti asmenį nebūtais dalykais.

3. **Teisinė atsakomybė:** Dėl psichologinio smurto darbo aplinkoje gali kilti teisinė atsakomybė. Tai taikoma ne tik agresyvius veiksmus organizuojantiems, bet ir juose dalyvaujantiems darbuotojams, taip pat darbdaviams, kurie nevykdo įstatymų reikalavimų užtikrinti psichologinio smurto prevenciją.

4. **Teisinės priemonės dėl šmeižto:** Jeigu yra manoma, kad pateikta informacija yra šmeižiama, galima kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl galimo šmeižimo pagal baudžiamojo kodekso 154 straipsnį. Taip pat galima kreiptis į teismą dėl garbės ir orumo pažeidimo civilinio proceso tvarka, prašant priteisti moralinę kompensaciją.

5. **Įrodymų vertinimas:** Visi įrodymai yra vertinami individualiai, atsižvelgiant į kiekvienos konkrečios situacijos faktines aplinkybes.

Atsižvelgiant į tai, svarbu objektyviai išnagrinėti situaciją, įvertinant tiek psichologinio smurto, tiek šmeižto aspektus. Tai apima visų su ginču susijusių įrodymų rinkimą ir vertinimą. Jei yra abejonių dėl teisinių aspektų, patartina kreiptis į teisininką ar atitinkamą instituciją.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»28.12.23 - 12:20 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.50723 sekundės -