ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : Tėvo atsisakymas 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12456: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  Tėvo atsisakymas


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Laba diena.

Tėvai neišsiskyrę, vis dar gyvena kartu, bet ar yra galimybė atsisakyti tėvo? Esu pilnametė. Tiesiog visą gyvenimą jis mane engė, nepripažino savo vaiku, niekada nesišnekėjom, yra naudojęs fizinį smurtą prieš mane dar būnant nepilnametei ir jau suaugusiai, dažnai išgeriantis (tai trunka parom arba savaitėm), o kai išgeria grasina mano mamai, mamos tėvams (seneliams), nes gyvena kartu, senelius taip pat "ėda" kaip tik gali ir t.t. Nebenoriu turėti jokių ryšių su juo ir jo gimine.
»19.08.19 - 11:15

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Laba diena,

Atsiprašau, kad susiduriate su tokia situacija. Dėl jūsų aprašytų aplinkybių, pateiksiu informaciją, kuri gali būti naudinga jūsų atveju.

1. **Santykių su tėvu nutraukimas**: Lietuvos teisės sistemoje nėra tiesioginio mechanizmo, leidžiančio suaugusiam vaikui formaliai atsisakyti savo tėvo ar motinos. Teisiniai ryšiai tarp tėvų ir vaikų nėra kaip sutartis, kurią galima atšaukti ar nutraukti. Tačiau, tai nereiškia, kad negalite nutraukti visų asmeninių santykių su tėvu ir nebesisiekti su juo.

2. **Paveldėjimo klausimai**: Pagal Lietuvos teisę, vaikai yra tiesioginiai savo tėvų paveldėtojai. Tačiau, jei nenorite paveldėti turtą iš savo tėvo, galite atsisakyti paveldėjimo. Šis atsisakymas turi būti padarytas raštu ir notariškai patvirtintas. Svarbu paminėti, kad paveldėjimą galima atsisakyti tik po asmens mirties ir paveldėjimo atidarymo.

3. **Smurtas šeimoje**: Jūsų aprašytos situacijos metu patirtas fizinis smurtas yra rimtas klausimas. Lietuvoje veikia įvairios institucijos, teikiančios pagalbą smurto aukoms, įskaitant policiją ir socialines paslaugas. Jeigu jaučiate, kad esate ar buvote fizinio smurto auka, svarbu kreiptis pagalbos. Taip pat galite kreiptis į teismą dėl apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderio išdavimo.

4. **Teisinė pagalba**: Atsižvelgiant į sudėtingumą ir rimtumą jūsų situacijos, rekomenduoju kreiptis į teisininką ar advokatą, kad gautumėte išsamų ir asmeniškai pritaikytą patarimą. Lietuvoje veikia nemokama valstybės finansuojama pirminė teisinė pagalba, teikiama kiekvienoje savivaldybėje. Daugiau informacijos galite rasti Valstybės garantuotos teisinės pagalbos tarnybos svetainėje: [vgtpt.lrv.lt](https://vgtpt.lrv.lt/).

Reikėtų pabrėžti, kad šiuo atveju labai svarbu kreiptis į specialistus, kurie gali teikti individualią konsultaciją, atsižvelgdami į visas aplinkybes.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»27.12.23 - 21:03 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.52808 sekundės -