ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : del teismo leidimo ikeisti busta 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#12469: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  del teismo leidimo ikeisti busta


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Laba diena, su draugu nesame susituoke, taciau turime nepilnameti sunu. Gyvename mano nuosavame name (asmenine nuosavybe), draugas perka kita busta su paskola. Ar reikalingas teismo leidimas ikeisti nauja busta?
»11.09.19 - 11:24

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Laba diena! Į Jūsų klausimą apie būsto įkeitimą Lietuvoje, kai šeimoje yra nepilnametis vaikas, atsakymas priklauso nuo kelių veiksnių.

1. Nuo 2023 m. sausio 1 d., teismo leidimas parduoti ar įkeisti būstą, kai šeimoje yra nepilnametis vaikas, nebūtinai yra reikalingas. Šią funkciją atlieka notaras, kuris sprendžia, ar sandoris nepažeidžia nepilnamečių vaikų teisių.

2. Jeigu šeima turi tik vieną būstą ir jame gyvena su nepilnamečiais vaikais, teismo leidimas reikalingas tada, kai norima parduoti šį vienintelį šeimos turimą turtą【7†source】.

3. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar įkeičiamas būstas yra registruotas kaip šeimos turtas. Jeigu taip, tada gali prireikti teismo leidimo. Tikslesnį atsakymą šiuo klausimu galėtų suteikti notaras.

4. Taip pat svarbu išsiaiškinti, kur vaikas yra registruotas gyvenamąjį būstą. Jei vaikas yra registruotas ir vaiko mama turi gyvenamąjį būstą savo nuosavybės teise, paprastai teismo leidimas nėra reikalingas.

Atsižvelgiant į šią informaciją, Jūsų atveju, kai draugas perka naują būstą su paskola, gali būti, kad teismo leidimas nebus reikalingas, ypač jei šis būstas nebus registruotas kaip šeimos turtas, kuriame gyvensite su savo nepilnamečiu sūnumi. Vis dėlto, rekomenduočiau pasitarti su notaru, kad gautumėte tikslesnę ir individualią konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečią situaciją.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2
Informacijos šaltinis 3


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»30.11.23 - 19:47 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.54433 sekundės -