Pasiūlymai ir pastebėjimai : Užduok klausimą : Bendrasavininku pareigos 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#15205: Svečiai
#2: Vartotojai
#5721: Registruoti vartotojai

# Milian
# Lana


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Pasiūlymai ir pastebėjimai

     ≡  Bendrasavininku pareigos


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Namo dalį pries du metus paveldėjo mano dėdės anuke gyvenanti Vokietijoje Nama uzpuolė trobagrybis kuris ateina is jos nesildomos laiptines namas medinis .bendraasvininkė nieko nedaro ar turiu teisę naikinti gryba jos nuosavybeje
»10.10.19 - 10:34

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nuostatas, bendrasavininkai turi pareigą prisidėti prie bendrosios dalinės nuosavybės teise priklausančio turto, pavyzdžiui, namo, remonto ir priežiūros išlaidų. Jei turto priežiūra ir remontas yra būtini, kad turtas būtų išlaikytas ir išsaugotas, bendraturčių susitarimas dėl tokių veiksmų nėra būtinas. Tai reiškia, kad jeigu vienas iš bendrasavininkų nevykdo savo pareigos tvarkyti ir išlaikyti bendrą turtą, kiti bendrasavininkai turi teisę į nuostolių atlyginimą.

Be to, kiekvienas bendrasavininkas turi teisę imtis būtinų priemonių siekiant išvengti žalos ir pašalinti grėsmę bendrojo naudojimo objektams. Jeigu toks veiksmas yra būtinas ir pagrįstas, bendrasavininkas gali reikalauti iš kitų bendraturčių atlyginti išlaidas, proporcingas jų bendrosios dalinės nuosavybės daliai.

Taigi, jei Jūsų situacijoje namą pažeidė trobagrybis, kilęs iš nesildomos laiptinės, ir tai kelia grėsmę bendro naudojimo objektams, Jūs turite teisę imtis reikalingų veiksmų grybui naikinti, net jei šie veiksmai turės įtakos kitų bendrasavininkų nuosavybei. Vėliau, proporcingai bendrosios dalinės nuosavybės daliai, galima reikalauti išlaidų atlyginimo iš kitų bendrasavininkų.

Šios nuostatos įtvirtintos Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.75, 4.76 ir 4.83 straipsniuose ir yra patvirtintos Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktikoje.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»23.12.23 - 17:03 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.6139 sekundės -