ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai .. : Užduok klausimą : ,,, 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#7922: Svečiai
#1: Vartotojai
#5720: Registruoti vartotojai

# Milian


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ADMINISTRACINĖ, BAUDŽIAMOJI TEISĖ, klausimai/atsakymai ..

     ≡  ,,,


  
  Atspausdinti temą 

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Atsižvelgiant į aprašytą situaciją, yra kelios svarbios detalės, kurias reikėtų paminėti, susijusios su Lietuvoje galiojančiais įstatymais ir baudžiamąja atsakomybe už vairavimą neblaiviam.

Baudžiamoji atsakomybė už neblaivų vairavimą: Nuo 2017 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo įstatymų pataisos, pagal kurias asmeniui, vairuojant transporto priemonę nustačius jo kraujyje esant daugiau nei 1,5 promilės alkoholio, jam taikoma baudžiamoji atsakomybė. Tai reiškia, kad toks asmuo laikomas padaręs nusikaltimą, už kurį gali būti baudžiamas bauda (nuo 1 900 Eur iki 76 000 Eur), areštu (15 – 90 parų), arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Be to, gali būti taikomos papildomos baudžiamojo poveikio priemonės, tokios kaip draudimas naudotis teise vairuoti transporto priemones nuo 1 iki 5 metų, taip pat turto (automobilio) konfiskavimas arba konfiskuotino turto vertę atitinkančios pinigų sumos išieškojimas​​.

Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės: Egzistuoja galimybė būti atleistam nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Tai galima, jeigu asmuo nusikaltęs pirmą kartą, pripažįsta savo kaltę, gailisi, atlygina arba įsipareigoja atlyginti žalą (jeigu tokia buvo padaryta), ir yra pagrįstas teismo manymas, kad asmuo daugiau nebenusikals. Laidavimas yra viena iš atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagrindų, kai teismas, turint pagrįstą pagrindą manyti, kad pasitikėjimo vertas asmuo (pvz., artimasis, giminaitis ar kitas teismo pasitikėjimo vertas asmuo), kuriam yra perduodamas kaltininkas, jam darys teigiamą įtaką ir kaltininkas ateityje daugiau nebenusikals. Laidavimo terminas skiriamas nuo 1 iki 3 metų su užstatu arba be užstato​​.

Administracinės atsakomybės sąlygos: Be baudžiamosios atsakomybės, yra ir administracinės atsakomybės sąlygos, kurios gali būti taikomos už įvairius Kelių eismo taisyklių pažeidimus, įskaitant greičio viršijimą, stovėjimą nesilaikant reikalavimų, vairavimą be privalomojo draudimo, vairavimą be valstybinės techninės apžiūros, naudojimosi saugos diržais pažeidimus ir kitus. Šios bausmės gali apimti baudas, teisės vairuoti transporto priemones atėmimą ir kitas pasekmes​​.

Atsižvelgiant į aprašytą situaciją, svarbu suprasti, kad esate susidūręs su rimta baudžiamąja atsakomybe, nes esate kaltinamas vairavęs neblaivus su alkoholio koncentracija kraujyje, viršijančia 1,5 promiles. Tai yra nusikaltimas pagal Lietuvos įstatymus. Įstatymai numato griežtas bausmes už tokio tipo nusikaltimą, įskaitant galimybę konfiskuoti transporto priemonę ir atimti teises vairuoti.

Taip pat yra svarbu atkreipti dėmesį į galimybę būti atleistam nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, ypač jei tai yra pirmas kartas ir esate pasirengęs pripažinti savo kaltę bei gailitės. Laidavimas gali būti alternatyva griežtesnėms bausmėms, tačiau tai priklauso nuo teismo sprendimo ir įrodomų aplinkybių.

Administracinės atsakomybės sąlygos taip pat gali būti aktualios, jei buvo pažeidžiamos Kelių eismo taisyklės.

Svarbu pabrėžti, kad esate atsidūręs sudėtingoje situacijoje, kurioje galios teismo sprendimas. Atsižvelgiant į tai, kad neturite advokato, galbūt vertėtų apsvarstyti galimybę kreiptis į teisininką, kuris galėtų profesionaliai atstovauti jūsų interesus ir padėti geriau suprasti teismo procesą bei galimas bausmes.

Kadangi tai yra sudėtinga teisinė situacija, labai svarbu konsultuotis su teisininku, kuris yra kompetentingas šioje srityje ir gali suteikti tikslesnį patarimą, atsižvelgiant į jūsų konkrečią situaciją.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»18.12.23 - 10:06 Anketa

Svetys # 1
Laba diena . Esu kaltinamas vairavęs neblaivus 2019,09,02 sustabde policija automobili nuveze saugoti i aikstele pasiemiau dabar saugoju iki teismo pabaigos konfiskuos nes ipuciau 1,63 virs pusantros promiles. Mano prašymu noriu kad teismas bylą baigtų baudžiamuoju įsakymu Prokuroras perdavė pasiūlymus teismui nurode jis : vieneriems metams atimti teises vairuoti automobili, konfiskuoti automobili kaip nusikaltimo priemone valstybės nuosavybėn dokumentų paėmimą (teisių) rašytinį pasižadėjimą neišvykti specialiosios teisės sustabdymą. IR 10 parų arešto. Tačiau teismas atsiuntė man baudžiamojo įsakymo nuorašą 2019-10-15 o aš 2019-10-14 buvau nuvykęs į plungės teismų rūmus rašyti prašymą kad sumažintų teisių atėmimo terminą iki vienuolikos mėnesių tačiau nesumažino. Areštą padidino iki 16 parų atliekant Šiaulių tardymo izoliatoriuj ir teises metams tačiau aš nesutinku su šiuo siūlymu neturiu advokato. Tikiuosi galbūt padėsit įrodyti kad man reikalingos teisės nesu piktavališkas vairuotojas ar pan. Matyti teismo nuoraše kad tai pripažysta mano naudai juolab turiu lengvinančią aplinkybę (prisipažysta padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi) . Teismas pripažino kaltinamasis padarė nesunkų tyčinį nusikaltimą.
»18.10.19 - 09:48
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.3304 sekundės -