DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : DK 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#608: Svečiai
#0: Vartotojai
#5714: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  DK


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








Laba diena! Iškilusi pora klausymu bus susijusį su Darbo Kodeksu. Reikalas tame,kad mūsų darbuovietieje (vaisių ir daržovių sandėlis) vyksta tam tikros pertvarkos. O tiksliau, mūsų vadovybė nusprendė pakeisti sandelio darbuotojų darbo grafiką. Iki šiol ,dirbom penkias dienas per savaite,po aštuonias valandas per dieną ir visus tai tenkino. O čia,naujas grafikas, dviejų savaičių:
Pirmadienis 7:00-19:00(12 val.)
Antradienis:poilsio dieną.
Trečiadienis 9:00-21:00(12 val.)
Ketvirtadienis 10:00-19:00(9 val.)
Penktadienis 9:00-21:00 (12 val.)
Šeštadienis:poilsio dieną.
Siekmadienis 7:00-19:00(12 val.)

Pirmadienis 10:00-19:00(9val.)
Antradienis 9:00-21:00(12val.)
Trečiadienis:poilsio dieną.
Ketvirtadienis 9:00-21:00(12val.)
Penktadienis: poilsio dieną.
Šeštadienis:poilsio dieną.
Sekmadienis: poilsio dieną.
Na ,o darbo sutartyje yra parašyta taip "...pamaininis darbas pagal grafiką,taikant suminę darbo laiko apskaitą,40 val. per savaitę."
Taigi,klausymai būtų tokie ,ar atitinka šis darbo grafikas Lietuvos Darbo Kodekso nuostatoms?  Ir jeigu ne,tai kuriais  DK straipsniais vadovautis,bandant įrodyti ,kad grafikas nėra tinkamas?Nes įtarimų sukelia tai,kad poilsio dienos nėra paskirstytos tolygiai,pvz. padirbėjus pirmą savaitę tik su dviem išeiginem,padalintas po vieną dieną, įmanoma kojas pakratyti 😀.
»11.02.20 - 20:58

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Pagal Lietuvos Respublikos Darbo kodeksą, darbo laiko režimas ir darbo grafikas yra svarbios darbo sutarties sudedamosios dalys. Jūsų pateiktoje situacijoje, darbdavio sprendimas keisti darbo grafiką gali turėti įtakos darbo sutarties sąlygoms.

Darbo kodeksas numato, kad darbo sutarties būtinosios sąlygos (įskaitant darbo funkciją, darbo apmokėjimą ir darbovietę) gali būti keičiamos tik su darbuotojo rašytiniu sutikimu (DK 45 straipsnio 1 dalis). Tai reiškia, kad bet koks esminis darbo grafiko pakeitimas, kuris keičia darbo sąlygas, pvz., darbo valandų skaičių ar darbo laiką, reikalauja darbuotojo sutikimo.

Be to, darbo grafikai turi būti pranešami darbuotojams ne vėliau kaip prieš septynias dienas iki jų įsigaliojimo. Jie gali būti keičiami tik nuo darbdavio valios nepriklausančiais atvejais, įspėjus darbuotoją prieš dvi darbuotojo darbo dienas.

Svarbu pažymėti, kad negali būti dirbama daugiau kaip 6 dienas per 7 paeiliui einančias dienas. Be to, per 7 paeiliui einančių kalendorinių dienų laikotarpį negali būti dirbama ilgiau kaip 8 val. viršvalandžių, su darbuotojo rašytiniu sutikimu – iki 12 val. viršvalandžių per savaitę. Tai reiškia, kad darbo grafikas turi atitikti šias minimalias poilsio laiko taisykles.

Jūsų pateiktame darbo grafiko pavyzdyje yra dienos, kai darbuotojai dirba 12 valandų, o kiti darbo laikai taip pat yra ilgesni nei įprastinės 8 darbo valandos. Tai reikalauja darbuotojų sutikimo, ypač jei tai reikštų viršvalandžių darbą.

Jei darbuotojai nesutinka su darbo grafiko pakeitimu, darbo sutartis su jais gali būti nutraukiama darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės tik esant objektyvioms priežastims, nurodytoms Darbo kodekso 57 straipsnyje. Pavyzdžiui, jei darbuotojas atsisako dirbti pasiūlytomis pakeistomis sąlygomis, tai gali būti laikoma priežastimi nutraukti darbo santykius darbdavio iniciatyva.

Visais atvejais, kai yra neaiškumų dėl darbo sutarties sąlygų pakeitimo, darbuotojas turi teisę kreiptis į Darbo ginčų komisiją (DGK), prašydamas įpareigoti darbdavį vykdyti darbo sutartį ir atlyginti atsiradusią žalą.

Jei esate darbuotojas ir susiduriate su tokia situacija, svarbu išsiaiškinti savo teises ir pasitarti su teisininku ar atitinkamomis institucijomis dėl galimų veiksmų. Darbdavys turėtų aiškiai ir laiku informuoti darbuotojus apie bet kokius planuojamus darbo grafiko pakeitimus ir užtikrinti, kad visi pakeitimai


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»17.12.23 - 14:42 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.20566 sekundės -