DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : del darbo sutarties nutraukimo 

Svetainės meniu

Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#14317: Svečiai
#0: Vartotojai
#5716: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  del darbo sutarties nutraukimo


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Sveiki, dirbu prekyboje , tad kaip ir visur yra bazinis atlyginimas ir kintamas opriedas priklausantis nuo pasiektu rezultatu .Ir kaip zinia karantino metu darbdavys isleido isakymo, kad kintami priedai nebus mokami laikotarpiu 20200301-20200531. Nesumoka net priedo, kuris uzdibtas buvo iki kovo 15 diki karantino paskelbimo. Ar sis isakymas leidzia darbuptpjui nutraukti sutarti del darbo salygu pakeitimo ?
Aciu
»05.05.20 - 10:52

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4

Pagal Lietuvos Respublikos Darbo kodekso 56 straipsnį, darbuotojas turi teisę nutraukti darbo sutartį savo iniciatyva dėl svarbių priežasčių. Šios priežastys gali būti, pavyzdžiui, ilgalaikė prastova ne dėl darbuotojo kaltės, nevisiškas darbo užmokesčio mokėjimas, negalėjimas atlikti darbo dėl ligos ar šeimos nario slaugos, pasiekus senatvės pensijos amžių. Jeigu darbuotojas nutraukia darbo sutartį dėl svarbių priežasčių, jam išmokama išeitinė išmoka, dydis priklauso nuo darbo santykių trukmės.

Jūsų atveju, kai darbdavys nusprendė laikotarpiu nuo 2020-03-01 iki 2020-05-31 nemokėti kintamųjų priedų, tai gali būti laikoma svarbia priežastimi nutraukti darbo sutartį, jei dėl to jums buvo mokamas ne visas darbo užmokestis. Tai reiškia, kad jei per du mėnesius iš eilės jums nebuvo sumokėtas visas priklausantis darbo užmokestis, tai gali būti laikoma pagrindu nutraukti darbo sutartį dėl svarbių priežasčių.

Svarbu, kad nutraukdami darbo sutartį, laikytumėtės tinkamos tvarkos: raštu įspėti darbdavį apie ketinimą nutraukti darbo sutartį likus ne mažiau kaip 5 dienoms iki planuojamos nutraukimo datos, pateikti dokumentus, pagrindžiančius svarbias priežastis, ir užtikrinti, kad darbdavys tinkamai įformintų darbo sutarties pasibaigimą.

Vis dėlto, kiekvienas atvejis yra specifinis, todėl gali būti naudinga pasitarti su teisininku arba kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją dėl konkretesnės konsultacijos ir patarimų.
Informacijos šaltinis


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»17.12.23 - 13:41 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.5487 sekundės -