Daiktinė teisė : Užduok klausimą : Dėl nuomos sutarties 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#1230: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Daiktinė teisė

     ≡  Dėl nuomos sutarties


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








Laba diena, noriu paklausti tributis namas pirmame aukšte gyvena dvi šeimos, antrame viena. Esame bendroje nuosavybėje ar reikia pirmo aukšto savininku sutikimo, jai nori nuomoti antra aukšta šio būto
savininkas. Ačiū
»27.12.20 - 10:06

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Lietuvos Respublikos teisės aktai reglamentuoja bendrosios dalinės nuosavybės klausimus ir nustato, kaip turėtų būti tvarkomas būstas, esantis tokiame nuosavybės teisių santykyje. Jūsų atveju, kai pastatas yra bendroje nuosavybėje ir kiekvieno aukšto savininkai yra skirtingi, yra svarbu atsižvelgti į tai, kaip teisės aktai reglamentuoja nuomos sutarčių sudarymą ir gyvenamosios vietos deklaravimą.

Pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą (CK), bendrosios dalinės nuosavybės teisės turėtojas turi teisę perleisti savo dalį nuosavybėn, išnuomoti ar kitaip perduoti naudotis savo dalį, neturint būtinybės gauti kitų bendraturčių sutikimo. Tai reiškia, kad antrame aukšte esančio būsto savininkas gali savarankiškai išnuomoti savo būstą, nesireikšdama pirmo aukšto savininkų sutikimo​​.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo aspektus. Nuo 2016 metų įsigaliojo Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo pakeitimai, kurie nurodo, kad nuomininkas turi teisę deklaruoti gyvenamąją vietą nuomojamame būste, nesant atskiro buto savininko sutikimo. Tuo atveju, jei nuomos sutartis yra sudaryta, tai yra pakankamas dokumentas, leidžiantis nuomininkui deklaruoti gyvenamąją vietą nuomojamame būste​​.

Be to, advokatų profesinės bendrijos „Jankauskas ir partneriai“ advokatė Jūratė Šlitė pabrėžia, kad deklaruojant gyvenamąją vietą gali būti pateiktas arba patalpos savininko sutikimas, arba kitas dokumentas, patvirtinantis asmens teisę gyventi toje patalpoje, pavyzdžiui, nuomos sutartis​​.

Taigi, atsižvelgiant į pateiktą informaciją, antrame aukšte esančio būsto savininkas turi teisę išnuomoti savo būstą be pirmo aukšto savininkų sutikimo, o nuomininkas turi teisę deklaruoti savo gyvenamąją vietą toje patalpoje, remiantis sudaryta nuomos sutartimi.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2
informacijos šaltinis 3


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»15.12.23 - 16:55 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.25374 sekundės -