DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : DARBO UŽMOKESTIS 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#1313: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  DARBO UŽMOKESTIS


  
  Atspausdinti temą 

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Lietuvos teisės aktų nuostatos griežtai reglamentuoja darbo užmokesčio mokėjimą, ir yra kelios svarbios detalės, kurias reikia žinoti šiuo klausimu.

Pagal Lietuvos Darbo kodeksą, darbuotojo darbo užmokestis yra viena iš būtinųjų darbo sutarties sąlygų, ir darbdavys neturi teisės savo nuožiūra sumažinti darbuotojo atlyginimo, nurodyto darbo sutartyje, be darbuotojo sutikimo. Tai reiškia, kad jeigu darbdavys neteisėtai sumažina darbuotojo atlyginimą be darbuotojo sutikimo, darbuotojas turi teisę reikalauti sumokėti jam neišmokėtą darbo užmokesčio dalį bei delspinigius, kurių dydis ir mokėjimo sąlygos numatyti atitinkamame įstatyme​​.

Taip pat svarbu pažymėti, kad Darbo kodeksas nustato trumpą ir kartu baigtinį sąrašą atvejų, kada darbdavys savo valia ir interesais turi teisę daryti išskaitą iš darbuotojo darbo užmokesčio, pavyzdžiui, dėl darbuotojo padarytos žalos atlyginimo arba dėl skaičiavimo klaidų atveju​​.

Nors teisės aktai numato išimtis, kai darbdavys gali atlikti tam tikras išskaitas iš darbo užmokesčio, svarbu suprasti, kad tai neturėtų būti daroma neatsižvelgiant į darbo sutartyje nustatytą atlyginimo dydį ir sąlygas, nebent yra darbuotojo sutikimas.

Galiausiai, jei darbuotojas susiduria su neteisėtu darbo sutarties pakeitimu, jis turi teisę kreiptis į atitinkamas teisines institucijas. Be to, jeigu darbuotojas neatsisako dirbti pagal pakeistas sąlygas per tris mėnesius nuo to, kai sužinojo apie teisių pažeidimą, tai gali būti laikoma, kad darbuotojas sutiko dirbti pasiūlytomis pakeistomis darbo sąlygomis​​​​.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2
Informacijos šaltinis 3


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»15.12.23 - 16:49 Anketa

Svetys # 1








Ar darbdavys turi teisę mokėti mažesenį darbo užmokestį nei nurodyta darbo sutartyje, prisidengdamas tuo, kad mėnesyje buvo mažai darbo dienų. Darbas ne valandinis.
»08.01.21 - 21:58
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.18997 sekundės -